Omlazeni rukouMožnost vypadat stále natolik dobře, že by vám váš věk nikdo nehádal, dnes rozhodně nespadá do kategorie sci fi. V době, kdy se začínají objevovat první vrásky s nimi lze poměrně účinně bojovat s pomocí kvalitních přípravků, zejména ošetřujících krémů a sér. Tato péče se vám zúročí, ale čas přesto nikdo zastavit nedokáže. Ani tak není třeba rezignovat a neznamená to hned, že byste museli ulehnout pod skalpel plastického chirurga. Stačí se svěřit do rukou odborníků, kteří zhodnotí stav vaší pokožky a navrhnou vám některou z možností jejího omlazení. Jednou z oblastí, které o našem věku prozradí více, než druhé jsou ruce. I zde už ale existuje efektivní řešení.

Kromě celé řady estetických zákroků se metodě omlazení rukou u nás věnuje MUDr. Ludvika Záhořová, která je uznávanou specialistkou v oblasti estetické medicíny a má bohaté zahraniční zkušenosti zejména z pracovišť ve Francii, USA, Německu a Rakousku. Omlazující zákroky rukou v Čechách začala používat po zkušenostech svých lékařských kolegů z Paříže.
Přibližně kolem padesátého roku věku ubývá mazových žláz, které se významnou měrou podílí na hydrataci pokožky rukou. Kůže se ztenčuje, žíly vystupují na povrch a důsledkem je nežádoucí svraštělý vzhled. V tomto případě lze účinně zasáhnout pomocí rejuvenace, injekčního omlazení rukou za pomoci výplňového materiálu aplikovaného do podkoží na hřbetu rukou. Jako výplňové materiály se používají tělu vlastní kyselina hyaluronová, nebo hydroxyapatit, který je na rozdíl od kyseliny hyaluronové obsažen v kostech a zubech,“ prozrazuje MUDr. Záhořová.

Po aplikaci se ruce jemně masírují, aby se výplňový materiál rovnoměrně rozprostřel a požadovaný efekt tak byl dokonalý. Výsledek je téměř okamžitý. Jako vedlejší efekt se mohou objevit drobné modřinky, které však během několika dní naprosto vymizí.

„Zákrok trvá pouze několik minut a je prováděn po předchozím povrchovém znecitlivění anestetickou mastí. Ani citlivější osoby, více vnímavější na bolest se ošetření nemusí obávat. Možná je i taková varianta ošetření, kdy v injekční stříkačce je kromě výplňového materiálu také znecitlivující složka, díky které je zákrok opravdu jen minimálně bolestivý,“ dodává MUDr. Záhořová.

Přečtěte si:   Pomocník lidského zdraví - bříza bělokorá

Průvodním jevem mohou být drobné modřinky, které však v řádu několika dní vymizí. Kontraindikace není známá a nejsou nutná ani žádná omezení. Efekt trvá jeden až dva roky.

Trápí vás nepěkné pigmentové skvrny?
Není to ale vždy jen věk, co se na stavu rukou negativně podepíše a vytvoří nepěkné tmavé, pigmentové skvrny. Způsobit je může také například spálení kůže či třeba hormonální onemocnění a mnohé další. Jak uvádí MUDr. Záhořová, v počátečním stadiu a zejména u mladších lidí lze jejich odstranění řešit používáním speciálních depigmentačních krémů a skutečně při dlouhodobém používání je možné dosáhnout jejich vymizení. Při vyšším věku a také větším rozsahu těchto skvrn je však účinným pomocníkem laser. MUDr. Záhořová je také členkou Společnosti pro využití laseru v medicíně a o této metodě prozrazuje:
Po ošetření požadované oblasti laserem se na místě vytvoří malé stroupky, které se odhojí a během dvou týdnů samy odpadnou. Pod nimi jsou pak již vybledlá narůžovělá místa, která po asi čtyřech týdnech získají přirozený vzhled bez existence nepěkných skvrn. Bolesti není třeba se obávat. Pacient při zákroku může vnímat pouze pocity podobné jemnému štípání. Po ošetření laserem je třeba počítat se zarudnutím a otokem, který může přetrvávat několik dní. Ošetřená místa je také zapotřebí maximálně chránit před slunečními paprsky.“

Jak vidno, každý problém má své řešení. Jde jen o to vybrat si správného a zkušeného partnera, který dokáže citlivě posoudit, jaký způsob a možnost bude právě pro vás tou pravou.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *