Díl druhý: Zahradní bazén – vyhněte se přeplněným koupalištím

Ať chcete nebo ne, mít vlastní koupání v zahradě, to je naprostý luxus. Avšak dnes si jej může pořídit téměř každý. Možnost zaplavat si v soukromí vlastního zahradního bazénu… Více, než jen lákavá nabídka. Zahrady s bazény se zkrátka v jednadvacátém století stávají nutností. Kdo by se také mačkal v přeplněných koupalištích, kde navíc za vstup zaplatíte desítky korun.

Již dávno minuly doby, kdy byl na trhu k dostání maximálně tak klasický kruhový bazén modré barvy. Trošku nuda, nemyslíte? Co navíc, do málokteré zahrady se koncepčně hodí tento obrovský kruhový objekt. Jediné štěstí, že žijeme v dnešních dnech. Na výběr máte z nejrůznějších typů nadzemních i zapuštěných bazénů, typů materiálů i barev bazénů.

Naprostá většina nadzemních bazénů je dodávána v sadě s pískovou filtrací, solárním ohřevem vody nebo tepelných čerpadlem. Většina nadzemních bazénů je k dostání v kompletní sadě s pískovou filtrací, solárním ohřevem vody či výkonným tepelným čerpadlem. Klasických modrých bazénů nebo tzv. gumáků s nafukovacím prstencem na českých zahradách valem ubývá, protože je dnes už téměř nikdo nechce. Kvůli estetice a mnohem vyšším požadavkům na komfort koupání.

Bojíte se, že Vám do bazénu napadá hromada listí? Nebojte, můžete si pořídit mobilní zastřešení, ale samozřejmě i levnější variantu – solární plachtu, kterou přes dny, kdy se nekoupete a přes všechny noci, přehodíte přes celou plochu vodní hladiny a uchráníte tak bazén před venkovním nepořádkem i zbytečnými ztrátami tepla.

Vlastní zahradní bazény jsou nejen praktickým, a mnohdy i naprosto nutným, osvěžením v době parného léta, ale také romantickým místem pro každého milovníka vody a přírody.

 • Pro tento článek si můžete zakoupit reklamu - zobrazit formulář pro nákup
  * (uveďte včetně http://)
  * (bude zobrazeno jako klikatelný odkaz)
  * (bude zobrazeno za odkazem, neklikatelné)
  Pole označená hvězdičkou je nutné vyplnit!

  Cena za umístění reklamy pod tento článek je 80 CZK. Tato se zobrazí okamžitě po zaplacení přes platební bránu PAYPAL (tlačítko níže) a zůstane zde na trvalo. Počet reklam pod tímto článekm je omezen na tři. Přečtěte si prosím pravidla a doplňující informace.
Powered by pes502

Zanechejte odpověď

Copyright © 2012 Kvalitní.cz ·