Tímto článkem pokračujeme v představováním zoologických zahrad na území ČR a Slovenska. Tentokrát, se podíváme na zoo Chleby, která patří k nejmenším zahradám u nás. Nachází se v obci Chleby, a rozkládá se na rozloze necelého 1 h. Přesto nabízí příjemné prostředí a zajímavé expozice, jako stvořené pro rodinný výlet.

Zakladatelem a ředitelem je René Franěk, který si jejím otevřením v roce 1997 splnil sen. Oficiální licence na provoz zahrady, však byla zoo udělena až v roce 2004. Od té doby, se dočkala značného rozšíření. A každým rokem, se těší stále větší popularitě.

K vidění je zde okolo 50 různorodých druhů zvířat, z nichž tvoří podstatnou část několik druhů papoušků či orlů. Dále zde naleznete lemury, kteří jsou u návštěvníků velmi oblíbení .

Z šelem, se pak můžete těšit na Servala či Nosála červeného, ale největší hvězdou zoo, je pravděpodobně Gepardice Mzuri, kterou můžete pod dozorem chovatele pohladit, nebo se s ní vyfotit. Máte-li sebou děti, určitě je potěší možnost navštívit kontaktní zoo, kde může nakrmit kozy, ovce a další krotká zvířata.

   

Zájemci se mohou účastnit každodenního krmení šelem a dravců. Pod dohledem, si můžete zkusit nakrmit dikobraza či papouška Aru, se kterým, se dá i vyfotit. Ti z Vás, kdo rádi pomáhají, mají možnost učinit adopci zvířete a nejen finančně, tak zoo podpořit.

Přečtěte si:   Agama vousatá

I přes fakt, že je zoo v Chlebech opravdu malinká, zaznamenala hned několik chovatelských úspěchů. Například s odchovem Zoborožce nosorožčího, nebo také první rozmnožení Tetřívka kavkazského. Rovněž se podařil i odchov, v českých zoo ojedinělých Gibonů zlatolících, které se podařilo získat od zahraniční zoologické zahrady s tím, že se jedná o neplodný pár. V původní zahradě, se totiž již 20 let nedařilo přivést na svět mláďata. S příchodem do nově vybudovaného pavilonu v Chlebech, se situace po letech změnila. Gibonům změna nejspíše prospěla, jelikož došlo k úspěšnému páření a následnému odchovu mláděte.

Další informace:

VSTUPNÉ:

děti (do výše pultu v pokladně): zdarma

děti, mládež a studenti (do 18 let), důchodci a invalidé (ZTP): 60,- Kč

školy a školky (tj. 10 a více dětí): 50,- Kč / dítě; doprovod zdarma

dospělí: 90,- Kč

rodina (2 dospělí + 3 děti): 280,- Kč

Invalidé (ZTP/P) a kolegové z ostatních ZOO vstup zdarma.

Nezapomeňte si s sebou doklad na požadovanou slevu (průkaz ZTP nebo ZTP/P, OP, doklad o studiu apod.)

 

Více o zoo Chleby a otevírací době na www.ZOOCHLEBY.cz

*zdroj fotografií: web ZOO Chleby

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *