Máte rádi dálky a moře, ale nejraději byste vlastnili Arabelin prsten, jímž byste otočili a byli rovnou na místě, ušetřeni zdlouhavého cestování?

Pokud už se k cestě odhodláte, strávíte totiž nejen dlouhou čekací dobu na letišti a samotný let, ale navíc ještě zdlouhavý transfer autobusem z cílového letiště do místa pobytu. Ten bývá obzvlášť nekonečný. Jestliže si hodláte prodloužit léto a chcete být ušetřeni právě toho posledního, vyražte do Srebrena, osady vzdálené přibližně 10 km jihovýchodně od Dubrovníku, v oblasti Župa Dubrovačka. Cesta z letiště trvá jen chvíli a pokud přistanete v dopoledních hodinách, po malém obědě se můžete už koupat v moři.

K severu na toto malebné místo navazuje obec Kupari a na jihu obec Mlini. Právě toto letovisko spojuje se Srebrenem příjemná a pěkná pobřežní promenáda, která vede voňavým borovým lesem. Všude kolem můžete obdivovat bohatou středomořskou vegetaci a těšit se z její vůně.

Srebreno nabízí oblázkové pláže ke slunění, průzračné moře ke koupání a všude v dosahu nejrůznější možnosti občerstvení. Můžete si tu vychutnat některou ze středomořských specialit, stejně jako si dát dobré víno, nebo ocenit chuť zdejší vynikající zmrzliny.

Přečtěte si:   Navštivte oblíbenou oblast Vysoké Tatry

Ti, kteří nechtějí jen lenošit na pláži, se mohou vydat do nedalekého Dubrovníku, nádherného starobylého města plného kouzelných uliček. Spojení je více než dobré, neboť Srebreno s Dubrovníkem má časté a kvalitní autobusové spojení. Že byste zabloudili se neobávejte. Už z okénka autobusu uvidíte, jak se Dubrovník blíží a ať se v cíli vydáte kterýmkoliv směrem, nikdy se nemůžete splést, jen se do centra města dostanete třeba obšírnější cestou, při které ujdete sice o pár metrů víc, ale na druhou stranu uvidíte zákoutí, která byste jinak nenavšívili. A byla by to škoda. Dubrovník je totiž pohádkové město.

Srebreno bývalo vždycky turisty hojně vyhledávané, ale vzhledem k mohutnému poškození za války v 90. letech pak trvalo delší čas, než svou krásu opět nabylo. Dnes jsou opět jeho pláže plné a servis poskytovaný turistům je na velice dobré úrovni. Dopřejte si i vy odpočinku v malebné srebrenské zátoce, ukryté v náruči majestátního pohoří. Rozhodně nebudete litovat.

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *