Máte rádi dálky a moře, ale nejraději byste vlastnili Arabelin prsten, jímž byste otočili a byli rovnou na místě, ušetřeni zdlouhavého cestování?

Pokud už se k cestě odhodláte, strávíte totiž nejen dlouhou čekací dobu na letišti a samotný let, ale navíc ještě zdlouhavý transfer autobusem z cílového letiště do místa pobytu. Ten bývá obzvlášť nekonečný. Jestliže si hodláte prodloužit léto a chcete být ušetřeni právě toho posledního, vyražte do Srebrena, osady vzdálené přibližně 10 km jihovýchodně od Dubrovníku, v oblasti Župa Dubrovačka. Cesta z letiště trvá jen chvíli a pokud přistanete v dopoledních hodinách, po malém obědě se můžete už koupat v moři.

K severu na toto malebné místo navazuje obec Kupari a na jihu obec Mlini. Právě toto letovisko spojuje se Srebrenem příjemná a pěkná pobřežní promenáda, která vede voňavým borovým lesem. Všude kolem můžete obdivovat bohatou středomořskou vegetaci a těšit se z její vůně.

Srebreno nabízí oblázkové pláže ke slunění, průzračné moře ke koupání a všude v dosahu nejrůznější možnosti občerstvení. Můžete si tu vychutnat některou ze středomořských specialit, stejně jako si dát dobré víno, nebo ocenit chuť zdejší vynikající zmrzliny.

Přečtěte si:   Exekuce: Co to je a jak probíhá?

Ti, kteří nechtějí jen lenošit na pláži, se mohou vydat do nedalekého Dubrovníku, nádherného starobylého města plného kouzelných uliček. Spojení je více než dobré, neboť Srebreno s Dubrovníkem má časté a kvalitní autobusové spojení. Že byste zabloudili se neobávejte. Už z okénka autobusu uvidíte, jak se Dubrovník blíží a ať se v cíli vydáte kterýmkoliv směrem, nikdy se nemůžete splést, jen se do centra města dostanete třeba obšírnější cestou, při které ujdete sice o pár metrů víc, ale na druhou stranu uvidíte zákoutí, která byste jinak nenavšívili. A byla by to škoda. Dubrovník je totiž pohádkové město.

Srebreno bývalo vždycky turisty hojně vyhledávané, ale vzhledem k mohutnému poškození za války v 90. letech pak trvalo delší čas, než svou krásu opět nabylo. Dnes jsou opět jeho pláže plné a servis poskytovaný turistům je na velice dobré úrovni. Dopřejte si i vy odpočinku v malebné srebrenské zátoce, ukryté v náruči majestátního pohoří. Rozhodně nebudete litovat.

 

Zajímavé příspěvky z rubriky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *