Když uslyšíte slovo Paříž, jistě si představíte luxusní značkové butiky, báječné víno a romantické procházky. Na prvním místě také určitě bude i Eiffelova věž nebo Moulin Rouge. Paříž je zkrátka město romantických duší.

Paříž nalezneme téměř v srdci Francie. Velkoměsto se spoustou možností, jak trávit volný čas a míst, které stojí za to bezpodmínečně navštívit.  Je zde mírné klima, takže Paříž vás okouzlí na jaře rozkvetlými zahradami a v zimě nádhernými vánočními trhy s nezapomenutelnou atmosférou.

Památky, které zůstanou navždy ve vašich vzpomínkách

Eiffelova věž je určitě nejnavštěvovanějším místem a zároveň největším symbolem Paříže, ale najdeme zde i jiné památky nebo kouzelná místa s atmosférou, kterou si uchováte již navždy ve svých vzpomínkách. Máte rádi umění a zasněné uličky? Pak musíte navštívit spletité ulice Monmartre, kde najdete umělce na každém kroku a typické malé kavárničky vybízející k posezení s výbornou kávou. Večer vás uchvátí nejkrásnější výhled na Paříž. A jistě nesmíte v této čtvrti zapomenout i na Sacre Coeur, nádherný chrám na úpatí Montmartre. Toto jsou skryté místa, které turisté většinou jen ledabyle přejdou bez povšimnutí, přitom jejich atmosféra nám dodá sílu do pracovního života a špatných chvílí.

Přečtěte si:   Drsná i krásná Jizerka

Kde se ubytovat?

Jak najít vhodné ubytování Francie? Paříž nabízí ubytování v různých cenových kategoriích, každý si tedy vybere ubytování podle svých představ a finančních možností. Záleží samozřejmě, kde se hotely nachází, zde se odvíjí cena za noc – někde vysoká i překvapivě nízká. Pokud chceme bydlet přímo v centru a mít okna na Eiffelovu věž, počítejme určitě s vyšší částkou než na předměstí. Hotely Paříž, však dokážou překvapit, levné a hezké ubytování můžeme najít i na Montmartru.

Navštivte tedy Paříž – město světel, v jakémkoliv ročním období a už navždy se zde budete chtít vracet!

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *