zazimování jezírka

Zahrada může být plná květin, stromů a jiných okrasných prvků, ale už od dávných časů se na zahradách objevují i zahradní jezírka. Umí dokonale dotvořit správnou atmosféru přírody a moderní technologie umožňují mít z jezírko dokonalý skvost.

zazimování jezírkaZahradní jezírko k odpočinku
Pokud se rozhodnete získat pro vaší zahradu jezírko, měla by jeho konstrukce a okolní provedení zapadat do stylu vaší zahrady. V dnešní době není problém mít doslova jakékoli jezírko, na které si vzpomenete a jaké vám představí vaše fantazie.  Není problém mít na zahradě divokou říčku, bublající jezírko nebo vodní kaskádu. Zahradní jezírko můžete mít v několika variantách. Chovná jezírka slouží k chovu ryb. Hlavně se jedná o koi kapry, ale ti značně znečišťují vodu a tím pádem nabourávají biologickou rovnováhu v jezírku. Dalším řešením jsou okrasná jezírka, kdy se klade důraz hlavně na pěkný vzhled, vhodné vodní rostliny a okolní výzdobu rostlinami a jinými okrasami.  Kombinovaná jezírka slučují možnost okrasy a občasného osvěžení lidmi A dále lze vybudovat koupací jezírka, kde se budete chtít vykoupat a osvěžit. Vodní plocha je přirozeně osázena zajímavými rostlinami a vy si můžete připadat jako v ráji. K ozdobení vodní plochy však nevolte rákosy a bambusy. Pěkné vypadají lekníny , které jsou odolné zimě a nemusíte je přemisťovat během chladnějšího období. Pamatujte na to, že cca od začátku listopadu musíte provádět zazimování jezírka.  Jezírko se musí připravit na zimní období tak, aby rostlinky a ryby neumrzly.

Přečtěte si:   Pět tipů pro údržbu nadzemního bazénu

Ať už si zvolíte zahradní jezírka okrasná nebo ke koupání, budete se muset starat o to, aby byla voda uvnitř dostatečně čistá. K tomu vám mohou posloužit i přípravky a možnosti čištění bez chemie. Můžete využívat různá cirkulační čerpadla, UV lampy, vodu vyčistí i určité druhy rostlin a živočichů. Zařiďte si také pravidelnou kontrolu pH ve vodě. Jestliže je voda v pohybu, postará se sama o okysličování.  Zahradní jezírko s živočichy a rostlinami působí značně uklidňujícím dojmem a může být řešením pro uvolnění vašeho vnitřního napětí a stresu všedních dnů.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *