Kvalitní manipulační technika nesmí chybět v žádném skladu. Nejčastěji používaná technika je přitom vysokozdvižný vozík, který slouží k významnému urychlení a zjednodušení práce s těžkými břemeny a materiály. Vyrábí se jak v provedení vhodném do vnitřních tak venkovních prostor, přičemž pokaždé můžete volit z mnoha různých typů a provedení.

Co je na výběr?

Rozhodněte se pro vysokozdvižný vozík elektrický, dieselový, který je však vhodný jen do venkovních prostor, nebo na plyn, nebo pro nenákladný ruční vysokozdvižný vozík, také si můžete vybrat vozík teleskopický, zvláště vhodný zejména do menších nebo užších prostor. Vozíky, které se mají pohybovat většinou ve skladu a jen občas venku, jsou nejvhodnější na elektrický pohon. Elektrický vysokozdvižný vozík je rovněž nejlevnější – cena je až o polovinu nižší oproti ostatním.

Nevýhodou je jen to, že se musí nabíjet baterie a během nabíjení je vozík nepoužitelný. Toto je ale řešitelné druhou – náhradní baterií. Ať je pro vás nejvhodnější kterýkoli typ, zvolíte-li ideální nosnost, zdvih, výšku, délku vidlic a zaměření, stane se vysokozdvižný vozík jistě vaším neocenitelným pomocníkem.

Přečtěte si:   Vyfoťte si motýla

Který kam?

Do stísněných prostor se hodí vysokozdvižné vozíky s výsuvnými vidlemi, kde těžiště nákladu je po uložení na rám umístěno uprostřed vozíku, takže je možno počítat s menší nutnou protiváhou. Vozíky s bočně výsuvnými vidlemi potřebují pro manipulaci s materiálem více místa, jsou však nejvhodnější pro manipulaci s dlouhými břemeny, jako jsou trubky, tyče nebo dřevěné řezivo.

Co dokáže

Vysokozdvižný vozík je nepostradatelný všude tam, kde je třeba nakládat, vykládat, zakládat, stohovat a jinak manipulovat s těžkými břemeny. Běžně dokáže zvedat břemena o hmotnosti 2 500 – 3 000 kg do výše několika metrů, což by pro samotnou lidskou pracovní sílu byl nemožný výkon.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *