BotyŽe správně vybraná obuv dokáže předejít řadě potíží, není nic nového. Zejména v pokročilejším věku bychom měli dbát na to, aby boty byly nejen pěkné, ale dopřály nohám také potřebné pohodlí a oporu.

Pozor na výběr velikosti
První, co řešíme, je výběr velikosti. Špatně zvolená velikost totiž může způsobit i vady nohou, zejména vybočení palce. Je důležité si uvědomit, že nelze spoléhat na to, že celý život máme stejnou velikost nohy. Tak jako všechno i lidská noha se mění a některé změny se mohou promítnout do změny její velikosti. S postupujícím věkem navíc noha více podléhá otokům a tak není vhodné si pořizovat boty, které vám jen tak tak padnou, ale je dobré počítat s tím, že v průběhu dne noha může trochu natéct a pořídit si boty nepatrně větší. Rovněž je třeba si uvědomit, že číslování bot se může u jednotlivých výrobců lišit. Při výběru bot nespěchejte. Nestačí vyzkoušet jednu botu, ale vyzkoušejte obě a v klidu se v nich po prodejně chvíli projděte. Boty vás nesmí dřít a je důležité, aby vám padly ve všech partiích. Po té, co si boty přinesete domů, je dobré v nich hned nechodit ven, ale vyzkoušet několik dnů chůzi po koberci. Vyzkoušíte si tak, zda vám boty opravdu dobře padnou a v případě, že tomu tak nebude, chůzí po koberci se nepoškodí a můžete je v době uvedené prodejcem vrátit.

Přečtěte si:   Kvalitní a chutné závodní stravování? Jedině u firmy Arter!

Trápí vás bolest kloubů?
Je to víc rozšířený problém, než by se zdálo a zejména s postupujícím věkem narůstá. I bolestem kloubů však můžete předcházet správnou volbou obuvi. Vybírejte boty s dostatečně měkkou a lehkou podešví, která zaručuje dobré odpružení, tlumí nárazy a nezatěžuje tak klouby a pohybový aparát.

Aby to neklouzalo
Vybírejte si boty s podrážkou s nesmekavého materiálu se vzorkem. Tak si zajistíte dobrou přilnavost boty i na kluzších površích. Možná nevíte, že pro případ ledovky existují speciální návleky, které jednoduše navléknete na boty a minimalizujete tak možnost pádu.

Příroda pro zdravou nohu
Důležitým faktorem pro pohodlí vašich nohou je materiál, ze kterého jsou boty vyrobené. Jako nejvhodnější je označována obuv z přírodních materiálů, čili z kůže nebo přírodní tkaniny. Umělé materiály sice vypadají napohled pěkně, ale jsou neprodyšné a zadržují vlhkost, v důsledku čehož mohou vznikat plísně a vyrážky nohou.

Jak vidno, výběr správných bot nejsou žádné čáry, chce to však vybírat s rozvahou. Boty nekupujete na týden či měsíc a tak se nevyplatí šetřit za každou cenu a raději investovat do kvalitní obuvi, která vám prokáže dlouhodobou službu.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *