Nadzemní bazény si získaly již hodně příznivců pro svou snadnou manipulaci a rychlou instalaci. Stačí mít zahradu nebo terasu a během chvíle se můžete koupat podle libosti. Mezi další plusy patří nízké náklady na pořízení a také na údržbu. Je pochopitelné, že pokud chcete zajistit svému bazénu delší životnost, potřebuje jistou péči.

 

Tip 1:
Nikomu není příjemné se koupat ve špinavé vodě a ani bazén si nepotrpí na vodu bez správné údržby. Špinavá voda zkracuje životnost bazénu. Údržba vody v bazénu je nejefektivnější kombinací chemického a mechanického čištění. Jestliže právě probíhá hlavní koupací sezóna, pravidelně filtrujte a svěrací síťkou chytejte nečistoty. Plovoucí nečistoty odstraníte i podtlakovými vysavači.

Tip 2:
Filtrace se vyplatí! V současnosti se nejčastěji využívají pískové filtrace. Zachytí hrubé nečistoty a díky kartáčovému nástavci máte postaráno o usazeniny na dně a na stěnách.

Tip 3:
Nadzemní bazény však potřebují i chemické čištění. Úprava vody v bazénu chemickou cestou je nejčastěji prováděna chlorovou desinfekcí. Po aplikaci tablet či prášku můžete počítat s čistou vodou na několik dní. Rovněž se využívá i peroxid vodíku. Vadí vám chemie? Nahraďte ji UV lampami. Tímto způsobem je voda vystavena UC-C záření s vlnovou délkou a bakterie se tímto způsobem účinně zabíjí.

Přečtěte si:   Krása kolem chalupy

Tip 4:
Pořiďte si výkonné pomocníky! Bazénové vysavače vám v mnohém usnadní čištění dna a stěn. Jestliže hledáte vhodný vysavač pro nadzemní bazén, mel by být mechanický nebo poloautomatický. Vysavač sám zajistí obsluhu, dokáže si změřit plochu na čištění, vše provede a na vás zůstane jenom výměna filtru.

Tip 5:
Údržba bazénu bude daleko snadnější, pokud si pořídíte plachtu na bazén. Krycí plachta zabrání vniknutí nečistot do bazénu v době, kdy se nepoužívá. Existují i solární plachty, které mohou tepelné ztráty bazénu snížit až o padesát procent.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *