dovolenaLéto se nese tradičně v duchu cestování a atraktivních dovolenkových zážitků. Pro majitele domácích zvířat však vyvstává problém v podobě rozhodnutí, zda svému domácímu mazlíkovi zajistit hlídání nebo jej vzít s sebou a hledat hotely, případně apartmány, ve kterých je ubytování domácích zvířat povoleno. Pokud i vy patříte do této skupiny, pořiďte svému psíkovi kvalitní cestovatelskou výbavu a vzhůru na dovolenou! Pestrou nabídku krmiv, obojků, hraček i doplňků pro psy a kočky naleznete v e-shopu Rogz.cz!

Cestujeme se štěnětem

Pokud jste čerstvým majitelem malého štěněte, zvažte, zda je opravdu vhodné zatěžovat jej dlouhým cestováním a celou řadou stresových faktorů, které samotnou dopravu do cílové destinace provází. Rozhodne-li se přeci jen s mazlíkem vycestovat, vybavte se dostatečnou zásobou krmiva, připravte značné množství vody na cestu a nezapomeňte ani na oblíbené hračky a pamlsky, které vašemu mazlíkovi ukrátí čekání na nové a netradiční zážitky. Základní cestovní výbava pro štěně by měla obsahovat výše uvedené, plus misku (včetně jedné náhradní), obojek, náhubek, psí kosmetiku a pro každý případ také nejrůznější medikamenty, o které je nutno požádat svého veterináře.

Přečtěte si:   Nezvyklý mazel - leguán

Cestujeme s neklidným psem

Pokud váš mazlík cestování zrovna neholduje, místo vlaku, autobusu nebo letadla, zvolte raději cestu autem (v případě, že to cílová destinace pochopitelně umožňuje). Trápí-li vašeho psa cestovní nevolnost, dělejte pravidelné zastávky a vyrazte na krátkou procházku. Nezapomínejte, že dálniční odpočívadla skýtají mnohá nebezpečí, obojky pro psy by proto měly být nepostradatelnou součástí vaší cestovní výbavy. Věříme, že dovolená společně s domácím mazlíčkem přinese spoustu úsměvných a mnohdy i netradičních zážitků, které upevní vaše vzájemné pouto.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *