Je kouzelný, krásný a nezapomenutelný. Tenhle klenot ve Středozemním moři, provoněný vůní květin a s vodou modrou jako inkoust, si svou krásou získal dokonce i římské císaře. Můžete se sem vydat na dovolenou, která je však stále ještě spíše luxusní záležitostí, nebo si na Capri udělat alespoň výlet, třeba při pobytu na sousedním, stále populárnějším a našinci hojně navštěvovaném ostrově Ischia.

Dějiny ostrova připomínají jak nádherné vily, tak i jejich ruiny. Císař Tiberius ze zdejší Villy Jovis, ze které je nejkrásnější pohled na městečko Anacapri, ovládal jedenáct let římskou říši. Villa Malaparte je šperk, v jejíhož útrobách se ukrývá mnohé překvapení. A Villa San Michele, stojící v městečku Anacapri, je unikátem ukrývajícím umělecké poklady, řadu historických artefaktů a kuriozit. Jedno známé jméno s ní spojené –  Axelem Munthem. Ano, právě tento známý lékař a spisovatel Villu San Michele postavil.

Capri je natolik nevelký ostrov, že jej lze projít i pěšky. Jedna pěší trasa vede z Piazetty v městečku Capri k mohutnému skalnímu oblouku Arco Naturale, který se tyčí na východním pobřeží ostrova. Mírně adrenalinovou záležitostí je výstup po překrásné Via Krupp. Je však plná zatáček a schůdná pouze na vlastní nebezpečí. Pokud to pro vás není problém a máte rádi peprnější zážitky, neměli byste vynechat ani Fénické schody s 500 stupni. Tyto schody kdysi tvořily jediné spojení z Capri do Anacapri. Zub času se na nich však už hodně podepsal a chůze po nich není právě bezpečná. Přesto stojí za to vidět je na vlastní oči. Nejvyšším bodem ostrova je vrchol Monte Solaro a jste-li zdatní chodci, vydejte se nahoru po svých. Ostatní mohou využít lanovku, na kterou nastoupí v městečku Anacapri.

Přečtěte si:   Dovolená poblíž Karlštejna je tipem pro mladé rodiny

Zlatým hřebem návštěvy je zdejší zázrak – Modrá jeskyně. Na velkých člunech doplujete až do její bezprostřední blízkosti, pak se ale musíte přesunout na maličké lodičky. Vjezd do jeskyně je tak nízký, že je nutné se úplně sklonit či spíše položit. Tenhle tělocvik ale stojí za to. Do jeskyně proniká světlo pouze průduchy pod vodní hladinou, která jej filtruje a zůstává jen magické modré světlo. Jste v jiném světě, v jiném časoprostoru.

Takže až vyrazíte do Itálie a budete mít sebemenší příležitost podívat se na Capri, neváhejte. A nikdy nelitujte času ani peněz na poznávání, protože zážitky vám nikdy nikdo nevezme.

 

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *