Výjimečné vlastnosti brazilského bobulovitého ovoce, známého pod jménem Acai Berry, z něho učinily vyhledávaný silný detoxikační komplex. Dokáže čistit organismus a posílit jej při únavě, celkově také povzbudit vitalitu a imunitu. Domorodí indiáni ho pro jeho léčivé schopnosti nazývali „Ovocem bohů“.

Acai Berry je bobulovité ovoce, které roste na palmách v bažinatých oblastech deštných pralesů v Amazonii. Domorodé kmeny využívaly jeho výjimečných vlastností odedávna. Udržovali si jeho konzumací v pořádku imunitní systém, napomáhalo jim bojovat s infekčními chorobami, dodávalo energii a dobrou náladu. Dnes Acai Berry pomáhá i nám.

Na první pohled vypadá toto ovoce nenápadně

Pokud byste nevěděli, jaký poklad se v tmavě fialových bobulích skrývá, patrně byste je minuli bez povšimnutí. Tyto nevelké bobule jsou však plné vitamínů a dalších zdraví prospěšných prvků. Jakých? Jen namátkou – komplex vitamínů A, B1 známého jako Thiamin, B2 známější jako Ryboflavin, B3, C, D a E, zinek, hořčík, železo, vápník, draslík… Již to není málo, ale bobule Acai jsou rovněž bohaté na tři omega mastné kyseliny – 3, 6 a 9. Ale to stejně nestačí. Je tu ještě další zázrak – vysoká koncentrace antioxidantů. To z něho dělá skutečně neocenitelného pomocníka našeho zdraví. Antioxidant antokyan působí proti hromadění tuku a dokáže přispět k redukci srdečně cévních onemocnění, polyfenol zase zvyšuje tvorbu antioxidačních enzymů, které jsou důležité pro ochranu buněk těla před poškozením volnými radikály.

Tip pro čtenáře: Aloe vera obsahuje až na 200 člověku prospěšných látek, výtažky z Yerba maté dokáží podpořit funkci ledvin a zlepšovat tak látkovou výměnu, extrakt z Ostropestřce mariánského čistí a chrání naše játra.

Všichni víme, že současný způsob života mnohdy se zdravým způsobem života nemá mnoho společného. Nevhodná strava, stres, nedostatek spánku, alkohol a cigarety, to vše je na míle vzdáleno od toho, co našemu tělu prospívá. Často chybí v našem jídelníčku potraviny, které dodávají tělu potřebné množství nenasycených omega mastných kyselin, jež dokáží odbourávat z krevního oběhu nasycené kyseliny, které jsou spoluodpovědné za naši únavu a nedostatek energie. Nenasycené omega mastné kyseliny, které Acai Berry obsahuje, snižují hladinu cholesterolu v krvi, jejich dopad na činnost srdce a cév je neoddiskutovatelný a celkově zkrátka mají pozitivní vliv na naše zdraví. Acai Berry je takový velký zázrak v „malém balení“.

Přečtěte si:   Zatočte s hmyzem na zahradě

Udělejte něco pro své zdraví

Pokud chcete pro své zdraví něco udělat, je dobré si v těle alespoň občas tzv. „uklidit“. Významně napomoci v tom může právě Acai Berry, které v detoxikačním procesu odstraní z těla nežádoucí toxické látky a zajistí opětovný správný chod organismu. Díky přírodním antioxidantům, které Acai berry obsahuje, dochází k redukci usazených škodliviny usazených a k jejich následnému vyplavování z lidského těla ven.

Poslední dobou se objevují stále častěji v nabídkách různých Fresh barů nápoje z čerstvého ovoce, avšak na trhu jsou také přípravky určené přímo k detoxikaci organismu, které jsou k dostání v lékárenské síti. Ty mohou být obohacené také o výtažky z Aloe vera, Yerby maté či Ostropestřce mariánského. Aloe vera obsahuje až na 200 člověku prospěšných látek, výtažky z Yerba maté dokáží podpořit funkci ledvin a zlepšovat tak látkovou výměnu, extrakt z Ostropestřce mariánského čistí a chrání naše játra. Komplex určený pro detoxikaci organismu je také bohatý na esenciální nenasycené mastné kyseliny, obsahuje vyrovnaný zdroj vitamínů A, B1, B2, B3, B6, B12, C, D, E, dále důležitý draslík, hořčík, vápník, zinek chróm, vlákninu, rostlinné steroly a řadu dalších malých pomocníků.

Cítíte-li se unaveně, bez energie, prostě „jako bez šťávy“, vyzkoušejte Acai Berry. Uděláte tak mnoho nejen pro znovunabytý pocit životní energie a radosti ze života, ale také pro celý váš organismus. A ten je třeba si hýčkat a chránit.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *