red blood cells, microbiology, biology

Pokud se cítíte unavení, je možné, že za vaším stavem stojí nedostatek vitamínů a minerálů. V mnohých případech vám může pomoci doplnění vitamínů B12, s nímž získáte novou energii. Přispět však může i k vašemu celkovému zdraví a správnému fungování těla. Pojďte se s námi podívat hned na 6 důvodů, proč je vitamín B12 důležitý pro naše zdraví.

Podporuje tvorbu červených krvinek

Vitamín B12 je nezbytný pro tvorbu červených krvinek. Ty přenášejí kyslík z plic do tkání po celém těle, což je důležité pro správné fungování těla. Bez dostatečného množství vitamínu B12 se tvorba červených krvinek může snížit a tím pádem se zhorší i prokrvování jednotlivých tkání, které povede k únavě a slabosti.

Udržuje zdraví nervového systému

Vitamín B12 je důležitý pro udržení zdraví nervového systému. Konkrétně pomáhá při tvorbě ochranné vrstvy na nervových vláknech a podporuje nervové signály. Jeho nedostatek vede k neurologickým problémům, včetně podrážděnosti, deprese a problémům se soustředěním.

Přečtěte si:   Jak vylepšit vzhled staré kabelky

Zajišťuje zdravé trávení

Tento jedinečný vitamín pomáhá při tvorbě trávicích enzymů, čímž podporuje zdravé trávení. Jeho nedostatek může vést ke gastrointestinálním problémům, jako jsou záněty sliznice žaludku a střev, zvýšená citlivost na různé potraviny a nevolnost.

Posiluje imunitní systém

Vitamín B12 pomáhá posilovat imunitní systém tím, že podporuje tvorbu bílých krvinek, které bojují proti infekcím a nemocem. Jeho nedostatek může oslabit imunitní systém a zvýšit riziko infekcí.

Udržuje vaše srdce zdravé

Vitamín B12 je důležitý pro zdravé srdce, jelikož pomáhá snižovat hladinu homocysteinu v krvi. Vysoké hladiny homocysteinu jsou spojovány se zvýšeným rizikem srdečních onemocnění a mohou vést k tvorbě krevních sraženin. Právě proto je doporučováno užívání doplňků stravy, kam spadá i vitamín B12 v tabletách od českého výrobce Naturvita.

Je důležitý pro zdraví mozku

Vitamín B12 má také významný vliv na zdraví mozku a jeho kognitivní funkce. Pomáhá při tvorbě neurotransmiterů, které jsou zodpovědné za přenos signálů mezi mozkovými buňkami. Pokles hladiny tohoto vitamínů tak může způsobit zhoršené soustředění či problémy s pamětí.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *