Kdo by neznal pestrobarevné kostičky vyráběné rodinnou dánskou společností LEGO Group? Společnost začala do světa produkovat stavebnice pro malé i velké již v roce 1949. Samotná firma však vznikla o několik let dříve – konkrétně v roce 1932. V překladu znamená název stavebnice příznačné motto: „Hraj si dobře“. A to vystihuje veškerou podstatu tohoto malého pestrobarevného zázraku. Jako první přišly na světové trhy tzv. Lego bricks – malé kostičky, ze kterých šly vystavět mrakodrapy i romantické rodinné domečky. Dnes si již mohou děti z kostiček postavit tajemný hrad, oživlou džungli, megalomanské město i prostředí tolik typické pro hvězdné války.

Stavebnice pro holky i kluky

Během svého působení vytvořila společnost LEGO celou škálu nejrůznějších kolekcí a sérií. Mezi ty v současnosti nejznámější patří Lego Friends, Lego Star Wars nebo Lego Ninjago. Série Lego Friends je zaměřena spíše na holčičky a dívky. Postavičky jsou v této sérii kamarádky, které zažívají nejrůznější dobrodružství na statku, ve škole, na táboře, na člunu nebo v pekárně. Dalším hitem, který však ocení spíše chlapci, je série Lego Star Wars. Milovníci hvězdných válek si zde přijdou na své. Tematické postavičky i jedinečné dekorace uchvátí každého milovníka této vesmírné legendy. A co teprve takové Lego Ninjago? Tato série obsahuje válečné bojovníky a celou řadu artefaktů, které mají po nashromáždění nepředstavitelnou sílu. Které sérii propadlo vaše dítko?

Přečtěte si:   Plastový sklep je rozumné řešení. Ale jak vybrat správný typ?

Kde originální stavebnici LEGO seženete?

Nakupovat pestrobarevné kostičky i jednotlivé série můžete v oficiálních prodejnách, hračkářstvích, ale i na internetu. Zvláště poslední způsob je nejvíce zajímavý. Vánoční dárek nebo maličkost ke Dni dětí můžete zakoupit pěkně z pohodlí svého domova. Velmi mile vás překvapí také internetové ceny, které se stabilně drží u svého minima.

Legendární LEGO má dnešním dětem co nabídnout
Legendární LEGO má dnešním dětem co nabídnout
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *