Malý výlet za hranice všedních dnů, únik před realitou do prostředí plného zeleně. U řeky Berounky se jednoduše nikam nespěchá, což je osvěžení pro všechny smysly. Máte před sebou volné víkendy? Můžete jeden z nich věnovat právě prostředí, kde si užijete cyklistiku, pěší turistiku, ale i poznávání národní historie. Hrad Karlštejn, Koněpruské jeskyně a spoustu dalších alternativ, záleží na osobních preferencích. Poznejte Český kras trochu víc zblízka, ne jenom na fotografiích!

Čeká na vás komfortní ubytování

Historie, která se píše už po generace. Penzion u Karlštejna má reputaci už z předválečného období, připraveno je deset komfortních pokojů, které jsou vhodné nejen pro jednotlivce, ale i početnější rodiny. Dvoulůžková varianta nebo až čtyři lůžka v jednom pokoji? Záleží pouze na vás. Myslí se na tradici, ale i pohodlí, dekorace připomenou bohatou historii a připraveno je i parkování vedle penzionu zdarma. Nemusíte tedy řešit, kam umístit vůz.

Dovolená poblíž Karlštejna je tipem pro mladé rodiny

Legenda zvaná v dřívější době Hotel U Nádraží znovu ožívá a nabídne pořádnou porci romantiky. Hned druhý den si můžete udělat procházku přímo na hrad, který znají turisté z celého světa i díky známé veselohře. Turistických atrakcí je v okolí ale podstatně více, pro milovníky přírodní scenérie je tady například lom Amerika.

Přečtěte si:   Drsná i krásná Jizerka

Klidné místo pro dokonalý odpočinek

Pokud nemáte rádi místa, kterými proudí davy turistů, jste tu správně. Příroda je opravdu na dosah ruky, kontinentální snídaně před začátkem celodenního výletu jistě také přijde vhod. Můžete sem zavítat v létě, ale i na podzim, kdy se přírodní barvy trochu změní. Ubytování v penzionu Karlštejn má desítku variant, z nichž si vyberou i náročnější. První republika a její atmosféra se tu odráží v každé místnosti!

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *