Skleněná akvária

Akvaristika je i na počátku 21. století oblíbenou aktivitou mnoha lidí. Možná je to i tím, že v dnešním uspěchaném světě je tato činností poklidnou a uklidňující. Pokud tedy chcete rovněž s takovým koníčkem začít, čtěte dále.

Skleněná akvária, potřeby i akvarijní sety

Skleněná akvária
Skleněná akvária

Nejprve je třeba upozornit na to, že akvaristika není zcela nenáročným koníčkem, jak by se možná mohlo zdát. Rybičky a další živé organismy totiž potřebují k životu vhodný prostor a prostředí.

  • Výběr skleněného akvária. Musíte se zaměřit na několik aspektů. Především je důležité pamatovat na velikost akvária. Rozhoduje místo, kde jej chcete mít a samozřejmě také počet rybiček. Pro začátečníky je nicméně doporučováno menší akvárium. V každém případě záleží rovněž na tvaru a použitých materiálech. Vždy se tedy informujte u prodejce.
  • Akvárium máme doma. Co udělat nejdříve? I nové produkty je pro jistotu lepší pořádně vyčistit. Následně dejte na dno substrát (např. křemičitý písek) a umístěte kameny, rostlinky a případné dekorace.
  • Začínáte s akvaristikou
    Začínáte s akvaristikou

    Další akvarijní potřeby. Už jsme zmínili, že rybičky a rostlinky potřebují k životu náležité prostředí. Důležité jsou filtry, topení a teploměr (voda by měla ideálně kolem 26 °C) a kvalitní akvarijní LED osvětlení. Zapomínat nelze ani na vzduchovací techniku. V této oblasti Vám doporučujeme membránové kompresory, které jsou velmi spolehlivé.

  • Kompletní akvarijní sety. Abyste dali vše do kupy, nepotřebujete vybírat každou jednotlivou část zvlášť, ale můžete rovnou investovat do celého akvarijního setu.
  • Ostatní důležité kroky. Myslete na to, že akvária a filtry je třeba čistit, kontrolujte teplotu a pH vody a samozřejmě rybičky musíte pravidelně krmit (stačí jednou denně).

Hledáte-li obchod, kde naleznete pestrý výběr i mnoho cenných informací, např. jak správně pečovat o drobné hlodavce, navštivte e-shop Zverimex-rybarske-potreby.com.

Přečtěte si:   Agapornis škraboškový - konkurence Andulky
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *