Úřad práce Ústí nad Labem sídlí v centru města na Dvořákově ulici. Vzhledem k množství pracovních příležitostí a počtu stálých obyvatel města, který k 31. prosinci 2011 činil 94 258 osob, má volná místa Ústí nad Labem limitována a nemůže uspokojit každého uchazeče o práci v takovém časovém horizontu, jak by bylo zapotřebí. Navzdory mírnému poklesu nezaměstnanosti v okrese, která v 1. kvartále letošního roku činila 13,80%, což představuje 9 310 osob, ve 2. kvartále pak 13,30%, což je 8 971 osob, není situace pro lidi bez práce úplně příznivá a Úřad práce Ústí nad Labem se touto problematikou intenzivně zabývá. Každý den na svém serveru aktualizuje nabídku zaměstnání Ústí nad Labem, která lidem pomáhá orientovat se na trhu práce v tomto regionu. O přehledy zaměstnání Ústí nad Labem pečuje skutečně zodpovědně.

Týká se to i vás?
Jelikož volná místa Ústí nad Labem nemůže nabídnout všem občanům, je na místě, aby se na hledání zaměstnání podíleli i oni. Pokud se tato situace týká i vás, připravte si strukturovaný životopis, případně i motivační dopis a pokuste se nespoléhat jen na Úřad práce Ústí nad Labem, ale oslovte potenticální zaměstnavatele sami.

Přečtěte si:   Máte problémy s dluhy?

Přestěhování není řešení pro každého
Někteří lidé vyřešili nepříznivou situaci přestěhováním do míst s lepší možností uplatnění ve svém oboru, řada lidí však považuje Ústí nad Labem za svůj domov, který by opustit nedokázali. Není divu. Je to město s bohatou historií a nedalekou obci Stadice dokonce označil kronikář Kosmas za místo, na kterém se odehrála pověst o založení české královské dynastie – rodu Přemyslovců. Právě tam měl být Přemysl Oráč vyzván k opuštění pluhu a ke sňatku s kněžnou Libuší. K nejznámnějším památkám Ústí nad Labem patří zřícenina monumentálního hradu Střekov, postaveného ve 14. století, nebo zámeček Větruše, pocházející ze století devatenáctého. Ve městě jsou k vidění takzvané palácové vily romantického stylu, které byly určené pro německé průmyslníky. Od roku 1998 je pak dominantou města Mariánský most dlouhý 198 metrů, zařazený v anketě časopisu Structural Engineering International mezi deset nejhezčích světových staveb posledních desetiletí dvacátého století.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *