Ta správná péče o vlasy začíná vhodným šamponem

Pokud o své vlasy pravidelně pečujete, ale vlasy i přesto zůstávají nevzhledné a bez života, důvodem může být nesprávně zvolený šampon. Vlasy každého člověka totiž mají individuální potřeby, a proto byste se při výběru šamponu měli rozhodovat podle typu vlasů, pro který je určen.

Na naše vlasy působí řada klimatických vlivů, jako je například zima, vítr nebo slunce. Dále vlasům škodí chemické látky, jako je znečištěné ovzduší, chlorovaná voda nebo barvy na vlasy. Vaši krásnou kštici si také můžete poškodit příliš horkým fénováním, kulmami nebo žehličkami na vlasy. Problémy s vlasy ale také mohou vyvolat hormonální změny v těhotenství nebo v menopauze, dále potom dlouhodobé nemoci a stres.

Je známo, že vlasy mají malou reparační a regenerační schopnost a jejich obnovu musíme sami podporovat. Skvělým prostředkem, jak vlasy účinně stimulovat je právě vhodně zvolený šampon, který je základem každé správné péče.

V současné době existuje na trhu několik druhů šamponů, které jsou speciálně vyvinuty pro konkrétní typy vlasů a jejich obtíže. Najdeme mezi nimi produkty například proti lupům, pro mastné nebo naopak suché vlasy atd. Existují však šampony, které pomáhají i odstranit vzhled zplihlých vlasů bez objemu, nebo takové, které napomáhají udržovat barvu. Na trhu najdete také šampony proti vypadávání vlasů, pro nepoddajné vlasy nebo pro chemicky poškozené vlasy.

Přečtěte si:   Řasy jako mrkačka

Ta správná péče o vlasy začíná vhodným šamponem
Dnešní šampony jsou většinou navrženy tak, abyste je mohli používat tak často, jak potřebujete. Kvalitní šampony totiž vlasy v žádném případě nepoškozují a naopak prokazatelně chrání jejich povrch před poškozením. Jak často si vlasy šamponem myjete je tedy pouze vaše rozhodnutí.

V poslední době jsou velkým hitem šampony s přírodními výtažky, jako je například účinný makadamiový olej disponující jedinečným složením, které je podobné přirozenému kožnímu tuku. Kvalitní složení s vitamíny A, B a E a s vysokým obsahem nenasycených mastných kyselin zvyšuje vláčnost i pružnost suché pokožky a vlasům dodává luxusní pocit hydratace a zdraví. Olej také chrání vlasy před vlivem chemických látek a před škodlivým UV zářením. Šampony s makadamiovým olejem nabízí přírodní exkluzivní značka Macadamia Natural Oil.

Další zajímavou ingrediencí, kterou v současnosti můžete najít v řadě šamponů je výtažek ze zeleného čaje, který odstraňuje volné radikály a chrání vlasy před chemickým poškozením. Zelený čaj naleznete například ve vlasové kosmetice jedinečné značky O´right.

Kvalitní šampony, které splňují všechny požadavky správné vlasové péče, také najdete v sortimentu excelentní značky Vichy, která nabízí skutečně široký výběr vlasové kosmetiky. Další skvělé šampony také naleznete v nabídce luxusních a velmi oblíbených značek jako je Goldwell, Kérastase, Tigi, Schwarzkopf Professional nebo Matrix.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *