Zahradní jezírko

Zahradní jezírkoZahradní jezírko nění v českých zahradách ničím neobvyklým a stále více jedinců se pouští do realizace nejen okrasných jezírek, ale také kombinovaných nebo čistě koupacích.  Vodní zahrada může být v současnosti dokonalým prostředkem k relaxaci a to zcela na přírodní bázi. Ani chemické přípravky k čištění vody nejsou potřeba – vše lze řešit biologickými a šetrnými způsoby. K čištění vám pomohou i vhodné druhy vodních rostlin a živočichů.

Zahrada je místem, kam se vejde mnoho zajímavého, ale chce to takové uspořádání, aby nepůsobila dojmem přeplácanosti. Pamatujte, že do koupacího jezírka musíte mít stvořený pohodlný vstup a to tak, aby působil zcela přirozeně.  Stoprocentně jezírko neplánujte umístit nikam v blízkosti listnatého stromu. Stačí jeden kus a máte postaráno o problémy v podobě padajícího a následně zahnívajícího listí. Uvědomte si také, na jakém kousku zahrady nesvítí celodenně slunce a tam vybudujte jezírko – přímé slunce po celý den není dobrým řešením.  Stín si můžete zajistit i vhodnými rostlinami nebo neopadavými jehličnany. Je dobré vědět, že jezírko budete muset připravit na chladnější část roku. Zazimování jezírka se provádí na začátku listopadu a zahrnuje několik činností vedoucích k zajištění živočichů, rostlin a samotného jezírka.

Přečtěte si:   Chovejte si své koníčky jako v bavlnce

Jezírka ke koupání nijak nenaruší design vaší zahrady a nezničí pracně vybudovaný model přírodní krásy.  Zcela přirozeně zapadne do prostředí, které jste vyzdobili různými rostlinami, keříky, stromy, kameny.  Břehy jezírka si můžete osázet vlhkomilnými trvalkami a kapradinami. Na výběr máte skutečně hodně druhů a je třeba myslet na to, jak budou vypadat a jak zapadnou do okolí. Pěknou okrasu zajistí mezi jinými třeba ďáblík bahenní s jedinečným tvarem květu, puškvorec, rákos obecný, kosatec žlutý.  Na vodní ploše se bude zrcadlit okolí, to je třeba mít na paměti při výběru vhodných rostlin do okolí. Koupací jezírka pak pro vás budou tím nejúžasnějším zážitkem a zaplavete si nebo osvěžíte s pocity maximální spokojenosti. Prostředí dozdobte fontánkami, chrliči a kaskádami.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *