I když si naše tělo dokáže celou řadu esenciálních prvků uložit v játrech pro pozdější potřebu, o selenu to v žádném případě neplatí. Máme-li ho ve stravě nadbytek, jednoduše ho vyloučíme ledvinami.

A jeho spolehlivou zásobárnou často nejsou ani přírodní produkty, zvláště pokud sázíte na VEGE životní styl. Mezi tradiční zdroje selenu patří třeba para ořechy, celozrnné výrobky, fazole či semínka. Pokud však byla půda, na níž jednotlivé rostliny vyrůstaly, na tento minerál chudá, nenajdete ho příliš ani v nich. A co tedy dělat, aby naše krása a zdraví nijak neutrpěly?

Selen působí nejlépe ve spojení s vitamínem E

Pokud bychom měli udělat výčet toho, jak selen v našem organismus pracuje, byl by poměrně dlouhý. Jeho primární funkcí je ochrana buněk před nebezpečným oxidativním stresem. Pomáhá jim tak, že podporuje funkci enzymů, jež jsou nezbytné pro rozložení peroxidu vodíku a peroxidů mastných kyselin. Významným způsobem rovněž přispívá k normálnímu fungování štítné žlázy a samozřejmě i imunitního systému. Prospívá rovněž nehtům a normální spermatogenezi.

Vitamín E pak jeho boj s oxidativní stresem podporuje, a to prostřednictvím ochrany mastných kyselin, přítomných v buněčných membránách. Měli byste proto vyhledávat doplňky stravy, v nichž jsou oba tyto prvky přítomny zároveň.

Jedním z nich je i SELEN Forte od české značky Naturvita. Jde o další produkt, nabízející cenné vitamíny a minerály ve formě přístupné i pro vegany. Nemusíte se tedy jejich nákupu bát.

Vše pro vaši imunitu, zdraví i krásu

Trápí vás vzhled vašich nehtů a vlasů? Vyzkoušejte BIOSIL Plus s biotinem, zinkem a kyselinou pantothenovou. Postará se rovněž ochranu buněk, a kyselina pantothenová dokáže navíc snížit míru únavy a vyčerpání. A pokud potřebujete doplnit často chybějící vitamín B12, můžete ho zvolit ve formě samostatného přírodního produktu (VITAMÍN B12), nebo vsadit na jeho kombinaci třeba s kyselinou listovou (KYSELINA LISTOVÁ Forte), která přispívá k normální krvetvorbě a je nezbytná i pro nastávající a kojící matky.

A kde vybírat? Do kamenné lékárny nemusíte. Za výhodné ceny nakoupíte tyto přípravky na Gigalékárna.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *