Svět knihy Praha 2012

Svět knihy Praha 201218. mezinárodní knižní veletrh a literární festival se uskuteční 17. – 20. května 2012 na Výstavišti Praha – Holešovice. Pro tento rok se stalo čestným hostem Rumunsko a hlavními tématy budou komiks a literatura černomořské oblasti. Samozřejmě nebudou chybět prezentace knih různých nakladatelství a vydavatelství, autogramiády a besedy s autory a rovněž křty nebo workshopy.

Svět knihy Praha 2012 vás srdečně zve například na workshop pro školáky o vzniku knihy a především komiksu, který pořádá v pravém křídle ve čtvrtek 17. 5. nakladatelství Grada.  V pátek potěší děti a teenagery spoustu her a soutěží  s Českým rozhlasem. Na Cestu tramvají plnou strašidel se můžete vypravit se spisovatelkou Petrou Braunovou a ilustrátory Tomášem Řízkem a Filipem Pošivačem. Nepropásněte ani setkání s populárním autorem Milošem Kratochvílem od 10 hodin nebo s autorkou Danielou Krolupperovou. S kocourem Mourissonem a ABC se můžete pustit do kreslení komiksů v komiksové dílně v pravém křídle od 10 hodin. Komiksové dílny se můžete zúčastnit i od 13 hodin v pravém křídle a vyrobíte si placku, projdete se po houbách nebo vystřihnete pirátsku loď. Pro děti připravil Svět knihy Praha 2012 i souboj čtenářů, kde se utkáte ve znalostech obsahu knih. V pátek se od 11 hodin podívejte na program Škoda nevařit, kde se sedmnáctiletý Martin ujme svých nápaditých receptů a hudby a vy můžete i ochutnat.

Přečtěte si:   Housle, zajímavostmi opředený nástroj, který se umí smát i plakat

Dospělé návštěvníky potěší Svět knihy Praha 2012 například autogramiádou se slavnými osobnostmi ke knize Ach, ty vraždy! Podpisy získáte například od Jana Hrušínského, Jiřího Štěpničky, Martina Krause, Jana Dolanského a dalších. Ujít si nenechte ani setkání s Václavem Neckářem a jeho písněmi nebo autogramiádu Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.

A na závěr pro všechny návštěvníky otevírací doba: čtvrtek – sobota, 17.- 20. května, 9:30 – 19:00 a neděle 20. května 2011 od 9:30 do 16 hodin.

Podobné příspěvky z rubriky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *