Svět knihy Praha 2012

Svět knihy Praha 201218. mezinárodní knižní veletrh a literární festival se uskuteční 17. – 20. května 2012 na Výstavišti Praha – Holešovice. Pro tento rok se stalo čestným hostem Rumunsko a hlavními tématy budou komiks a literatura černomořské oblasti. Samozřejmě nebudou chybět prezentace knih různých nakladatelství a vydavatelství, autogramiády a besedy s autory a rovněž křty nebo workshopy.

Svět knihy Praha 2012 vás srdečně zve například na workshop pro školáky o vzniku knihy a především komiksu, který pořádá v pravém křídle ve čtvrtek 17. 5. nakladatelství Grada.  V pátek potěší děti a teenagery spoustu her a soutěží  s Českým rozhlasem. Na Cestu tramvají plnou strašidel se můžete vypravit se spisovatelkou Petrou Braunovou a ilustrátory Tomášem Řízkem a Filipem Pošivačem. Nepropásněte ani setkání s populárním autorem Milošem Kratochvílem od 10 hodin nebo s autorkou Danielou Krolupperovou. S kocourem Mourissonem a ABC se můžete pustit do kreslení komiksů v komiksové dílně v pravém křídle od 10 hodin. Komiksové dílny se můžete zúčastnit i od 13 hodin v pravém křídle a vyrobíte si placku, projdete se po houbách nebo vystřihnete pirátsku loď. Pro děti připravil Svět knihy Praha 2012 i souboj čtenářů, kde se utkáte ve znalostech obsahu knih. V pátek se od 11 hodin podívejte na program Škoda nevařit, kde se sedmnáctiletý Martin ujme svých nápaditých receptů a hudby a vy můžete i ochutnat.

Přečtěte si:   Vyfoťte si motýla

Dospělé návštěvníky potěší Svět knihy Praha 2012 například autogramiádou se slavnými osobnostmi ke knize Ach, ty vraždy! Podpisy získáte například od Jana Hrušínského, Jiřího Štěpničky, Martina Krause, Jana Dolanského a dalších. Ujít si nenechte ani setkání s Václavem Neckářem a jeho písněmi nebo autogramiádu Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.

A na závěr pro všechny návštěvníky otevírací doba: čtvrtek – sobota, 17.- 20. května, 9:30 – 19:00 a neděle 20. května 2011 od 9:30 do 16 hodin.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *