Již od pradávna jsou nejrůznějším kamenům a krystalům přisuzovány jejich magické schopnosti. Málokdo si však uvědomuje, že síla kamenů může povzbudit naše fyziologické projevy i psychiku. Pojďme si společně představit léčivé účinky jednotlivých polodrahokamů. Zda jejich sílu odhalíte, je pak pouze a jen na vás.

Ametyst blokuje tzv. geopatogenní zóny, ve kterých se nejčastěji nacházejí lidé pracující s elektronikou. Kámen posiluje soustředění a paměť, podporuje tvůrčí činnost a tiší stres. Zbaví vás přemíry napětí i bolestí hlavy.

Achát představuje kámen matek a těhotných žen. Údajně má totiž ulehčovat porod, tlumit bolest a ochraňovat matku i plod. Achát přináší štěstí a ochraňuje svého nositele.

Tygří oko je vhodné pro osoby trpící žaludečními nevolnostmi a bolestmi břicha. Kámen podporuje tok tělesné energie a prohřívá organismus. Kámen by u sebe měli nosit citliví a vznětliví lidí. Tlumí totiž jejich mnohdy přehnané emoce.

Jantar ulevuje od bolestí žaludku a léčí srdeční problémy. Dále přináší člověku vitalitu a radost ze života. Kámen přitahuje materiální statky a finanční prostředky.

Jadeit mírní lidské emoce, blokuje negativní myšlenky a síly a napomáhá k celkové regeneraci. Kámen nastoluje duševní klid, zbavuje člověka citových blokád a odbourává pocity napětí a agrese. Jadeit podporuje činnost jater, zbavuje člověka bolesti hlavy a napomáhá při nejrůznějších druzích nevolností.

Přečtěte si:   Mandle a zdraví – dají vám toho více, než si myslíte

Akvamarín má očišťující účinky. Je výborným talismanem na cesty. Zbaví tělo škodlivých látek a nastolí vnitřní klid. Kámen dále napomáhá vlastní seberealizaci a prosazování plánů do budoucna.

Granát je nejčastěji využíván při léčbě srdečních a revmatických potížích. Pomáhá rozvážet krev po těle a podporuje tvorbu zvláště červených krvinek. Nezanedbatelné účinky granátu zpozorujeme také na své psychice.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *