PedikuraNohy patří k nejnamáhanějším částem našeho těla. Navíc jsou každý den uvězněné mnoho hodin v botách a tak není divu, že se často brání projevy v podobě ztvrdlé kůže chodidel, otlaků, mozolů, puchýřů, zarůstajících i deformujících se nehtů a řadou dalších. Nohy si tak zaslouží odpovídající péči a v tom vám pomůže pravidelná pedikérská péče. Při pedikúře se nohy ošetří, odstraní se zrohovatělá kůže, upraví se nehty. Rovněž se ošetří případné kožní a nehtové defekty. Na závěr se provádí masáž chodidel, a pokud jste ji už někdy vyzkoušeli, určitě víte jak nesmírně je to příjemné.

Pedikúra se provádí mokrou a suchou cestou. Zatímco tzv. mokrá pedikúra se používá již desítky let, suchá pedikúra je hitem nového tisíciletí. Říci která je lepší však není možné. Obě metody mají své pro a proti a také své příznivce a zastánce z řad pedikérů i zákazníků. Pravdou však je to, že klasická mokrá pedikúra si přeci jen lépe dokáže poradit i tam, kde se ztvrdlá kůže a mozoly formovaly delší dobu. Je tu ale ještě jedna možnost, jak o své nohy pečovat. Jedná se o pedikúru rybičkami Garra Rufa, tak zvaná „rybí pedikúra“.

Mokrá pedikúra
Při mokré pedikúře jsou nohy nejprve odmočeny v koupeli, která obsahuje změkčující přísady. Ty výrazně napomohou zvláčnit ztvrdlou kůži, otlaky i nehty. Poté se odstraní přebytečná kůže včetně mozolů za pomoci speciální pedikérské škrabky nebo skalpelu a takto ošetřená pokožka se uhladí. Následuje péče o nehty, čili jejich zkrácení a zapilování. Na závěr se nohy ošetří speciálním krémem.

Suchá neboli medicinální pedikúra
Suchá, jinak také řečeno medicinální pedikúra je oblíbená zejména díky tomu, že při ní nedochází ke kontaktu nohy se skalpelem a jeví se proto jako bezpečnější. Její princip spočívá v obroušení tvrdé kůže za pomoci frézek speciální vysokorychlostní brusky. Nejprve se nohy ošetří desinfekčním prostředkem, následně se obrousí ztvrdlá kůže v okolí nehtů a ty se upraví do požadované délky a tvaru. Následně se bruskou odstraní ztvrdlá kůže, otlaky a mozoly. V závěru jsou nohy ošetřeny pečujícím krémem a je provedena jejich krátká masáž.

Obě metody mají své výhody i nevýhody. Při medicinální pedikúře bruska nenarušuje celistvost kůže a nehrozí riziko poranění ostřím nástrojů. Velice ji oceňují například diabetici, pro které i sebemenší poranění představuje problém a již jen pouhá myšlenka na toto riziko pro ně bývá mnohdy až traumatizující. Nevýhodou suché pedikúry je relativně vysoká prašnost, vznikající v důsledku broušení na sucho. Mnozí klienti, kteří se potýkají s extrémními zatvrdlinami, hovoří o tom, že jejich problém dokáže na sto procent vyřešit jen klasická mokrá pedikúra. Zejména ženy si pak chválí suchou pedikúru, která podle celé řady z nich nezanechává chodidla tak citlivá, jako jsou po provedení mokré pedikúry. Obecně řada zákazníků nedá dopustit na mokrou pedikúru, neboť jim spolehlivě uleví od otlaků a mozolů a zmiňované riziko poranění je dle nich u zkušené pedikérky mizivé.

Přečtěte si:   Naložte si citrony

Využijte služeb rybích doktorů
Změnu do tradičních způsobů pedikúry vnesly kaprovité rybičky Garra Rufa. Tak zvaná „rybí pedikúra“ je dnes již osvědčenou a účinnou metodou péče o nohy. Navíc je díky kontaktu s rybími tlamičkami provázena příjemnými pocity a lze ji označit i za určitou formu relaxační techniky. Rybičky Garra Rufa pochází z Turecka, kde jsou jejím domovem termální prameny o teplotě vody dosahující až 36 °C. V takto teplé vodě mají rybičky značně omezené možnosti potravy a tak se pro ně stala vhodnou alternativou odumřelá část kůže návštěvníků termálních pramenů. Příznivý vliv působení rybiček na lidskou kůži nezůstal bez povšimnutí a jejich blahodárného vlivu dnes využívá rybí pedikúra. Rybičky zbaví vaše nohy odumřelé kůže snadno a rychle. Svými bezzubými čelistmi bezbolestně odumřelou či narušenou kůži obrousí a očistí a vaše nohy zůstanou po ošetření jemné a hladké. Při této své činnosti rybičky navíc vypouští z tlamiček léčivý sekret, který obsahuje blíže nespecifikovatelné léčivé enzymy. Ty mají výrazný desinfekční účinek a schopnost podporovat hojení a zlepšovat regeneraci kůže. Příznivé účinky rybiček byly zaznamenány také u lidí trpících kožními problémy, zejména lupenkou. Nemusíte mít obavy, že by tato procedura byla bolestivá. Nejčastěji je dotek rybích tlamiček vnímán jako jemné a příjemné lechtání. Není třeba se obávat ani přenosu infekce, neboť nádoby s rybičkami Garra Rufa mají vlastní systém filtrace. Při rybí pedikúře můžete strávit příjemné chvíle uvolnění.

Výběr způsobu ošetření vašich nohou je jen na vás. Jedno je ale jisté. Ať zvolíte mokrou pedikúru či suchou, nebo se rozhodnete pro rybičky Garra Rufa, všechny tyto metody se postarají o to, aby se vašim nohám ulevilo a navíc vypadaly pěkně upraveně.

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *