Jak přestat kouřit? Mělo by stačit si prostě říct: „Dost!“ jenže ani stovka příkazů mnohdy nestačí a kuřáci a kuřačky se musí potýkat se svým vlastním já a rozhodnutí nekouřit se ve většině případů zase rozplyne stejně jako ranní mlha v údolí. Řeči o zdraví většina kuřákům připadnou jako klišé, které se jen tak vyloupne a zase odejde. Kouření však skutečně škodí a jakmile se ocitnete v ordinaci bez růžové zahrady, bude už na nápravu dost pozdě.

 

Nenapravitelný kuřák

Není pravdou, že když někdo kouří mnoho let, že by právě nyní nemohl přestat. Pamatujte si, že nikdy není pozdě. Už za několik málo dní se můžete cítit daleko lépe. Tělo začne odpočívat a začnete přirozeněji dýchat. Začátek je pro všechny stejný – řekněte si, že končíte s kouřením, zbavte se všech zbývajících cigaret a zaměstnejte se nějakou činností, aby chuť na cigarety neovládla vaši snahu. Pevná vůle je víc, než si myslíte. Musíte sami chtít a myslet to vážně. Možná si říkáte, že už za sebou máte hned několik marných pokusů. Ale to vám nebrání zkusit to ještě jednou a  tentokrát nad cigaretami skutečně vyhrát! Jde o boj – vy nebo ona?

Přečtěte si:   Nabídka nejlepších druhů kratomu na českém trhu

 

Pomoci vám mohou nikotinové náplasti, které zmírňují abstinenční příznaky. Náplasti jsou velmi silné, středně silné a slabé. Začínáte s těmi nejvíce nikotinovými a postupně si přivykáte na ty nejslabší. Nepůjde o  žádnou lehkou věc, nikotin vám bude chybět a to hlavně v době, kdy přejdete na slabší nikotinové náplasti. V této době se zaměstnejte něčím jiným. Dopřejte si dobré pití a jídlo a stále dokola si opakujte, že cigarety jsou ve vašem životě až do smrti zakázané.  Pokušení si zapálit vás bude dlouho trápit, ale dokázalo to mnoho lidí a vy to rovněž dokážete! Napište si důvod, proč chcete přestat s kouřením a vyvěste si ho třeba na lednici pomocí magnetky.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *