woman, portrait, face

Čas je neúprosný a zemská přitažlivost silná. Tak by se zjednodušeně dalo vysvětlit, proč postupem let ztrácí náš obličej pevnost a ačkoliv jsme optimisté každým coulem, leckdy náš výraz připomíná spíš ustavičně unaveného notorického bolestína. Zvláště pokles partií ve spodní části obličeje je zodpovědný za tento náš výraz. Pokud patříte k těm, kteří nemají pár kilo navíc, bývá tento jev viditelnější. A týká se ve větší míře žen, které navíc v letech kolem padesátky bojují ještě s nedostatkem hormonu estrogenu.

Ne všichni jsou ale ochotni ulehnout pod skalpel chirurga, aby mu pomohl tuto záležitost vyřešit. Dobrou zprávou právě pro ně to, že je tu další možnost, mini invazivní, která dokáže pokožku a roky vrátit zpátky, navrátit jí svěžest a mladistvý vzhled.

První metoda liftingu obličeje za pomoci speciálních nití, se nazývá Aptos. Jedná se o aplikaci nití vybavených zoubky, do podkoží. Nitě napínají kůži a vyhlazují tak povislé kontury obličeje. Nejen, že efekt je okamžitý, ale postupem doby, zpravidla několika měsíců, se ještě dále zlepšuje. Vlivem nití, které v pokožce zůstávají navždy, totiž v podkoží vznikají kolagenové srůsty, které vypnutí dále ještě více zviditelní a udržují jej v požadované poloze. Zákrok je prováděn ambulantně s použitím místní infiltrační anestezie, tedy s aplikací anestetického krému. Pokud se jedná o vybrané partie, pak zákrok není delší než zpravidla 15 minut. V případě liftingu celého obličeje je pak třeba počítat s tím, že bude trvat přibližně tři čtvrti hodiny.

Přečtěte si:   Objevte kouzlo zimních šatů pro plnoštíhlé od La Silueta

Čas jde dál a kromě této metody se objevil její mladší sourozenec, tzv. mezo-nitě. Odlišnost této metody spočívá ve faktu, že nitě jsou tenčí, takže již tak šetrná mini invazivní metoda Aptosu je v tomto případě ještě šetrnější. Mezo-nitě jsou vyrobené na stejné bázi, jako chirurgický vstřebatelný šicí materiál a jsou hypoalergenní. V organismu se zcela rozloží, což trvá přibližně půl roku až osm měsíců. Mezo-nitě stimulují v podkoží tvorbu kolagenu, v důsledku čeho se vytváří jakási „kostra“, která zabraňuje ochabnutí pojivové tkáně.

Metoda umožňuje korekci drobných vrásek mezi obočím, okolo očí a rtů, je vhodná pro ochablou pokožku, která trpí ztrátou elasticity, řeší povislé kontury obličeje, ale třeba také vrásky v dekoltu atd. Aplikace mezo-nití je velice šetrná, o čemž vypovídá, že je možné ji provádět bez anestezie, jen s pomocí povrchové aplikace znecitlivujícího krému. Jehly jsou z důvodu zajištění maximálního bezpečí a sterility zasazeny do multi-injektorů. Přesné ostří  spolu se specifickým hrotem jehel zajišťuje opravdu minimální bolestivost zákroku. Místa vpichu se hojí rychle a beze stop.  Z nově nabytého mladistvého vzhledu díky vypjaté pokožce se můžete těšit přibližně 1,5 až dva roky. Pak je třeba podstoupit další zákrok.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *