1mobilKdo to volá? Zase neznámé číslo? Váháte, jestli hovor vezmete nebo ne? Může to být někdo známý, či naopak úplně neznámý člověk. V lepším případě jde skutečně o omyl a osoba se vám omluví, v horším případě se k vám dovolal dealer nebo podvodník.

Neznámé číslo se mohlo dostat k vašemu telefonu buď díky vašemu sdělení, které si už moc nepamatujete. Mohli jste například číslo sdělit při podpisu smlouvy u bankovní nebo nebankovní společnosti, při objednávce zboží, při vyřizování kreditní karty, při registraci na webových stránkách, vyplnění dotazníku, účasti v soutěži apod. V prvé řadě byste si měli při zadávání telefonního čísla uvědomit, zda je to skutečně nutnost. Pokud už číslo poskytnete, mělo by se jednat o důvěryhodnou společnost a ne neznámé a neověřené subjekty.

Chcete zjistit, kdo vám vlastně volá? Možná se už neznámé číslo objevilo na seznamu webových stránek, kde se shromažďují telefonní čísla, která jsou nějakým způsobem podvodná či telemarketingová. Stačí si zadat vyhledávání podle telefonního čísla a máte hned jasno, zda jde z neznámého čísla o placenou službu, nebo by vás zvednutí telefonu připravilo o cenný čas.

Přečtěte si:   Nemůžete sehnat práci? Využijte možnosti rekvalifikace!

Telefonní seznam s neznámými čísly vytvářejí stovky uživatelů a databáze čísel se stále rozšiřuje a aktualizuje. Pomoc je tady zdarma i pro vás. K dispozici máte i telefonní předvolby od našich operátorů – dle nich částečně poznáte od jakého operátora je vám voláno a z jakého kraje České republiky. Webové stránky mají také svůj „Žebříček otravů“, kde se nachází výběr často hledaných telefonních čísel, která jsou negativně hodnocena v různých parametrech a tedy hodně obtěžují uživatele telefonů.

Jestliže si budete jisti, že neznámí volající nemají žádný souhlas k tomu, aby vás kontaktovali, obraťte se na Úřad pro ochranu osobních údajů. S podezřením na podvody a nekalé praktiky pomůže Česká obchodní inspekce, Ministerstvo průmyslu a obchodu nebo Policie ČR.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *