KamenyJiž odedávna lidé věří léčivé síle kamenů a připisují jim řadu schopností od hojení ran, léčby různých nemocí a urychlení rekonvalescence, až po schopnost člověka prostě a jednoduše chránit. Každému z kamenů jsou připisovány konkrétní pozitivní a léčivé vlastnosti. Co víme o těch nejznámějších, které často zdobí náramky, náhrdelníky a prstýnky žen, nebo prostě a jen stojí či leží na našem stole jako krásný doplněk?

Achát
Viditelným a charakteristickým znakem tohoto minerálu je pestrobarevnost, někdy až neskutečně zarážející. Ačkoliv nejčastější zbarvení bývá v tónech bílé, šedé, fialkové, setkat se můžeme také s výraznou oranžovo-červenou a bleděmodrou i třeba černou. Takový kámen připomíná exotický květ rozkvetlý do nebývalé krásy.
Achátu jsou připisovány schopnosti posilovat soustředění, vylepšovat duševní život, dodávat organismu rovnováhu v oblasti fyzické i duševní. Kámen rovněž posiluje sebedůvěru a trpělivost.

Ametyst
Polodrahokam ametyst je nejčastěji zbarven do fialova a purpurova, od světlých tónů po výrazné. Stal se již tradičně oblíbeným kamenem používaným při výrobě šperků. Ametyst posiluje imunitu, dokáže zmírňovat bolesti hlavy, uvolňovat napětí, ale také odstraňovat obavy, strach či zlobu a je údajně zdatným pomocníkem při překonávání závislostí a bloků všeho druhu. Je vhodný pro soustředění, posiluje také paměť. Ametyst je oblíbeným kamenem pro meditace.

Akvamarin
Drahý kámen akvamarín se používá v klenotnictví. Jména jeho nalezišť zní téměř vždy exoticky.Tento kámen dokáže čistit zablokovanou komunikaci, zlepšit sebevyjadřování, mírnit obavy a také uklidňovat mysl. Již od nepaměti se používá k léčbě oteklých žláz a také problémům týkajících se štítné žlázy. Navíc pročišťuje tělo.

Přečtěte si:   Výkup vraků: Jak probíhá a co vše k němu budete potřebovat?

Růženín
Kámen nazývané také „kamenem lásky“ je odrůdou křemene příjemného narůžovělého odstínu. Bývá mu přisuzována schopnost podporovat lásku a něžnost, posiluje empatii a napomáhá při problémech s nesmělostí. Ovlivňuje také fantazii a duševní tvořivost. Jeho uváděné léčebné schopnosti souvisí s léčbou neuróz a stavů úzkosti.

Křišťál
Křišťál patří mezi velmi oblíbené kameny a říká se mu také „kámen kamenů“. Svou oblibu si získal pro údajnou absorpci negativismu a pro pozitivní energii, kterou vyzařuje. Křišťál harmonizuje energetická centra a napomáhá při tišení bolesti. Pomáhá odstraňovat negativní sklony a uvádí organismus do rovnováhy. Křišťál také zeslabuje například působení ultrafialového záření a elektronického smogu, je proto dobré jej umístit do blízkosti  počítače a televize.

Tygří oko
Řada šperků se honosí nepřehlédnutelným zvláštním kamenem – tygřím okem. Je velice oblíbený pro pozitivní energii, která z něho sálá a kterou vnímají nejen méně citliví jedinci, ale mnohdy i ti, kteří v léčivé schopnosti kamenů nevěří. Traduje se, že tygří oko člověka chrání, tiší nervy, zahání chmurné myšlenky a beznaděj. Jeho místo je všude tam, kde se objeví duševní potíže či dokonce deprese. Mírní také bolesti hlavy a migrény.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *