Man Miniature Figure Coffee Beans  - Photorama / Pixabay

Kávová kultura je v ČR velmi pestrá. Nakonec však příliš nezáleží na tom, zda si dopřáváte poctivého turka, jemnou překapávanou kávu nebo dáváte přednost modernímu přístroji k její přípravě. Nejdůležitější je vždy její kvalita – a také chuť.

Existují kávy s kyselinkou, vůní čokolády i s různou intenzitou. A jak najít tu, která vám bude opravdu vyhovovat? Chtěje 100 % arabicu, pěstovanou v nejrůznějších končinách světa. Jedině tak zjistíte, zda vaše chuťové buňky pohladí spíše africké sluníčko, americké tropy či asijská mlha.

Nakupujte v malém a degustujte

Sázkou na jistotu je specializovaný prodej kávy, který vám díky malým nabízeným porcím umožní zkoušet, zkoušet a zkoušet. Velká balení nemusí být vždy výhodná, zvláště pokud jste osamoceným milovníkem kávy. Upražená zrna by se totiž měla spotřebovat co nejdříve. Oxidace jim totiž nesvědčí.

Dobrý e-shop nebo pražírna mají však pro vaši spokojenost připraveny i velká balení. To pro případ, že si konečně vyberete a chcete lahodnou kávu dopřát třeba i svým kolegům v kanceláři či široké rodině.

Chtějte kávu s rodným listem

Co by v něm mělo být? Určitě země původu, ale také plantáž a další důležité informace. Zaměřte se zejména na popis chuti a vůně. Máte rádi výraznou kyselost? Pátráte po vůni oříšku nebo chcete dokonalou kávovou partnerku k degustaci třeba švýcarské čokolády?

Přečtěte si:   Helmy na kolo nové generace vám přehrají i oblíbené skladby

Máme pro vás tip. Monro je káva online, která vás obslouží stejně dobře, jako ten nejlepší barista. Vyberte si z přehledně rozčleněných kategorií a doceňte plné a podrobné popisy u každého jednotlivého druhu. Jde o čerstvou kávu opravdu z celého světa. Na našem trhu ji najdete už od roku 2004 a může se tedy chlubit dlouholetými zkušenostmi. Většina sortimentu a je skladem a k odeslání dochází prakticky okamžitě, takže na svůj oblíbený šálek kouřícího nápoje nikdy nebudete muset čekat dlouho. Zjistěte více přímo na stránkách Kavamonro.cz.

Coffee Cappuccino Drink Beverage - beefuntrip / Pixabay
beefuntrip / Pixabay
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *