Snad každý z nás chce své těžce vydělané a naspořené peníze ochránit tím nejlepším a nejvýhodnějším způsobem. Díky moderním trendům, jakými je například investice do alkoholu nebo startupových projektů, však zapomínáme na ty staré a prověřené. A to je škoda.

Na mysli máme samozřejmě ty do drahých kovů, jakými je zlato, stříbro nebo platina. Ani tady se však nevyplácí postupovat bez rozmyslu. Víte například, že obchodování se zlatem je osvobozeno od DPH? Proč odvádět státu víc, než je opravdu třeba?

Jak se liší investice do slitků a zlatých mincí

Nejrůznější sběratelské mince jsou dnes velmi populární. Nabízí mnoho speciálních motivů, takže si vybere milovník české historie i světové přírody nebo architektury. K mání jsou i kusy, určené jako dárek k významným životním jubileím (svatba, narození dítěte atd.).

Ovšem mnohem lepší jsou jako investiční zlato o něco „méně pohledné“ slitky alias cihličky. U mincí si totiž připlácíte za estetickou hodnotu, zatímco slitky vám nabídnou právě a jen hodnotu drahého kovu samotného. Takže pokud vám jde o skutečně kvalitní zhodnocení svého majetku, doporučujeme pořídit právě je. Oproti diamantům, platině, šperkům či nemovitostem má zlato jednoznačnou konkurenční výhodu, které je třeba co nejlépe využít. A kdy jindy, když ne teď?

Informace: Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí.

Zlato můžete pořídit i on-line

Tu možnost vám nabízí například firma Zlaté mince, jež na náš trh dováží již 17 let slitky od švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. Kvalita a prověřená značka tu jdou ruku v ruce. Navštívíte-li e-shop, dorazí vám do vlastních rukou diskrétní  a rychlá zásilka, ovšem svou investici si můžete vyzvednou i v pražském Obecním domě (2. patro).

Ještě před nákupem doporučujeme prověřit si aktuální cenu zlata na stránkách www.zlate-mince.cz. Nic vás tak nezaskočí a za své peníze získáte skutečně jen to nejlepší a v maximální možné hodnotě.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *