Magnetické stavebnice jsou oblíbenou hračkou i nástrojem pro poznávání magnetismu. Jednou z nich jsou magnetické kuličky hlavolamu NeoCube. Stavebnice uvolňuje mysl v hektické době, procvičuje prsty i posiluje kreativitu. Podívejte se, z čeho je magnetická stavebnice NeoCube složená a které druhy existují.

216 magnetických kuliček v kostce

Magnetická stavebnice NeoCube je složená z 216 magnetických kuliček. Když si ji pořídíte, je složená do úhledné kostky o rozměru 6 × 6 × 6 kuliček. Až si se stavebnicí začnete hrát, časem budete umět skládat dvourozměrné nebo trojrozměrné tvary – různé ornamenty, hvězdice, geometrické objekty, zvířátka, domečky a mnoho dalšího.

Magnety k připevnění propisky na košili

Stavebnici v roce 2007 vymyslel mladý americký prodavač Christopher F. Reda z Pensylvánie. Magnety nejprve použil na připevnění kovové propisky ke kapse košile, protože propisky stále ztrácel. S magnety a kuličkami si dál hrál a skládal z nich různé tvary. To čeká i na vás.

Přečtěte si:   Káva do firem – proč se vyplatí investovat do kávy pro vaše zaměstnance?

Různé typy a barvy magnetického hlavolamu NeoCube můžete kombinovat

Pro skládání velkých objektů je třeba použít více magnetických stavebnic. Můžete kombinovat různé barvy magnetických kuliček. Magnetická stavebnice NeoCube original je stříbřitá. Obsahuje 5milimetrové magnetické kuličky, které jsou pro větší odolnost poniklované.

Dostupné jsou také magnetické stavebnice pozlacené, postříbřené, s černými kuličkami, celé sady barevných kuliček nebo jedna stavebnice obsahující magnetické kuličky ve více barvách.

Máte raději kostky? Zkuste UniCube

Jestliže už vás magnetické kuličky nebaví a chcete změnu, zkuste něco složit z magnetických kostiček magnetické stavebnice UniCube. Rozměrově je totožná jako magnetické kuličky NeoCube, jen se jedná o kostkové magnety. Lépe se z nich skládají třeba modely budov.

Kde se inspirovat? Na magnetickém blogu

Co všechno se dá z magnetického hlavolamu NeoCube poskládat? Mnoho tvarů a objektů. Hodně ukázek a postupů najdete například na magnetickém blogu Magnetik.cz, tak se podívejte.

Příjemnou zábavu s magnetismem.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *