Man Athlete Training Running Young  - icsilviu / Pixabay

Máte-li se při svých sportovních a  fitness aktivitách cítit dobře, je zapotřebí mít především dobře padnoucí, nejlépe funkční oblečení, které vám zajistí dostatečné pohodlí, nebude vás nikde škrtit a v chladu vám zajistí rovněž požadovaný tepelný komfort.

Zatímco dříve se oblečení pro sport příliš neřešilo, díky dnes nabízeným možnostem si může každý vybrat přesně takové, které bude vyhovovat jeho nárokům. Nárokům na pohodlí, funkčnost, tepelnou pohodu.

Řada mužů i žen dnes pravidelně navštěvuje fitness centra a posilovny, nebo se věnuje venkovním pohybovým aktivitám, například jízdě na kole, běhu, jízdě na in linech, v zimě na lyžích a bruslích. Prádlo a oblečení, které spolehlivě odvádí pot, uchová pokožku v suchu a teple, dopřává volnost pohybu a veškeré sportovní aktivity rozhodně zpříjemní.

Fitness oblečení nabízí mimo jiné celou řadu kalhot v různých délkách, které mají mnohdy příjemný bokový střih, elastický pás a široké nohavice. Dlouhé kalhoty bývají opatřeny praktickými šňůrkami u kotníků, díky kterým se stáhnou a nehrnou, tříčtvrteční kalhoty mívají praktické boční šňůrky, které umožňují jejich stažení u kolen. Velmi oblíbené jsou mezi muži i ženami sportovní šortky se silnější gumou v pase, která se nezařezává a zabraňuje jejich nežádoucímu posunu. Vhodnou volbou jsou také oblíbené legíny, které především ženy využívají při cvičení jógy, aerobiku, oblíbeného pilates či třeba k jízdě na kole, pokud si ještě nepořídily speciální cyklistické oblečení.

Ke sportovním kalhotám jsou určena funkční trička a sportovní topy

Trička preferují muži, topy využívají s oblibou ženy a volí často modely se zpevňující podšívkou v oblasti prsou, které poskytují při pohybu oporu výrazné ženské části těla. Pakliže není top vyztužen vnitřní podprsenkou, je vhodné používat speciální hladkou a hlavně bez kostic, které by mohly při sportu představovat riziko poranění.

Přečtěte si:   Reflexní pásky umí víc, než si od nich na první pohled slibujeme

Cyklistické oblečení je nezbytnou součást vybavení pro příjemný zážitek z jízdy na kole. Dopřává uživateli volnost pohybu a vzhledem ke schopnosti odvádět pot od těla zajišťuje také dobrou termoregulaci. Zvláště při delších trasách oceníte speciální výztuhy cyklistických kalhot, které brání otlakům horní strany stehen a hýždí.

Speciální vybavení si vyžaduje lyžařský sport

Kromě lyžařských potřeb je totiž zapotřebí kvalitního spodního i svrchního prádla, díky kterému vám nebude horko ve chvílích adrenalinového zážitku, kdy svištíte svahem dolů, avšak ani se do vás nepustí zima ve frontě na vlek. Kvalitní lyžařské bundy, kalhoty a funkční termoprádlo představuje dnes již neodmyslitelnou součást výbavy každého lyžaře. Ten, kdo si na vlastní kůži vyzkoušel rozdíl mezi větrovkou a speciální bundou na lyže, obyčejným prádlem a termoprádlem dobře ví, že je to rozdíl propastný a že toto není to správné místo, kde je vhodné šetřit.

Veškeré sportovní oblečení by mělo být vždy lehké, odolné a mělo by zaručovat naplnění nejvyšších uživatelských požadavků. Skutečně není jen pěkným barevným doplňkem, ale především prostředkem k tomu, aby veškeré pohybové aktivity byly ještě příjemnější.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *