Všude kolem nás se rozmáhá trend šetrnějších variant užívání tabáku. Pokud během letních, teplých večerů procházíme kolem zahrádek restaurací, které praskají ve švech, můžete zpozorovat velký rozdíl od předešlých let. Pokud se totiž podíváte pozorně, všichni, kteří mají ve zvyku si u kávy či skleničky vína dát svou tabákovou minutku, již používají nové technologie, které jsou šetrnější k jejich zdraví.

Alternativy jsou výhodou pro nás i pro okolí

Ale nejen ke zdraví. Zařízení na zahřívání tabáku, mezi které nově patří také Pulze, od značky Imperial Brands, jsou šetrnější také pro naše blízké okolí. Při jeho užívání se tak naše rodina či přátelé nestávají pasivními konzumenty. Zároveň na rozdíl od klasických tabákových produktů již nejsou problémem ani:

  1. zažloutlé zuby a prsty,
  2. zapáchající kouř,
  3. zápach z oblečení či pusy,
  4. všudypřítomný popel a smrduté nedopalky.

V trafice sáhnete jen o poličku vedle

A kde takové nové technologie, které jdou s dobou, sehnat? Zařízení podobná Pulze zaplavily v posledních letech trafiky po celém světě, Českou republiku nevyjímaje. Pokud tak chcete skoncovat s klasickými tabákovými výrobky, stačí v trafice sáhnout jen o kousek vedle. Nová zařízení lze sehnat v kamenných obchodech i na e-shopech.

Přečtěte si:   Pomocník lidského zdraví - bříza bělokorá

K těmto novým zařízením, která na rozdíl od tradičních produktů, tabák pouze zahřívají nikoli spalují, patří také náplně. Ty se prodávají v malinkatých krabičkách, a to v nejrůznějších příchutích:

  • čistá tabáková chuť
  • citrusy
  • mentol
  • čokoláda

a mnohé další.

Klasické výrobky už jsou přežitek

Takové výhody klasické produkty nabídnout nemohou. Navíc byl v roce 2020 v Evropské unii zakázán prodej mentolových cigaret a jinak dochucených klasických výrobků. Pěkné nejsou ani drastické záběry možných dopadů kouření na naše zdraví na krabičkách.

Přesto všechno trhu stále dominují uživatelé těchto produktů. Podle odborníků za to může zvyk a nedůvěra v nové technologie. Mladší generace se tímto trendem ale nechala strhnout. Podle predikcí tak během dvaceti let trhu začnou dominovat právě alternativy jako je Pulze.

Autor: Elena Gotfried

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *