Jako řidič se pravděpodobně nevyhnete opravám menších škod na svém vozu. Tou nejčastější je nepochybně poškozené čelní sklo, na němž se mohou vytvořit praskliny či pavouci. Většina řidičů takové maličkosti neřeší, čímž si mohou zadělat na pořádný problém v podobě vysoké pokuty. Samotná výměna čelního skla vás obvykle vyjde na mnohem nižší částky, než kdybyste měli platit pokutu a připsat si zároveň trestné body.

Pokuta za poškozené čelní sklo se může vyšplhat na tisíce korun

Většina řidičů se alespoň jednou setká s poškozením na čelním skle svého vozu, přičemž jen malá část z nich bude řešit malé praskliny a pavouky. Ve skutečnosti je však takový stav čelního skla nepřípustný, což vám potvrdí i policejní hlídka, která vám obvykle předá pokutu ve výši 10 000 Kč a zapíše vám k tomu i několik trestních bodů.

Samotná oprava čelního skla vás vyjde jen na pár tisíc korun – celková výměna stojí něco málo okolo desetitisíc korun. Ve výsledku je tak oprava autoskla mnohem výhodnější než její opakované neřešení. Pokud máte navíc havarijní pojištění a připojištěné autosklo, můžete požadovat opravu uhradit od své pojišťovny – v takovém případě je nutná přesná dokumentace škody a doklad o provedení opravy.

Přečtěte si:   Jak vybrat boty na motorku

Spolehněte se na práci profesionálního autoservisu

Většina řidičů odkládá opravu čelního skla kvůli nedostatku času. U opravdu kvalitního autoservisu je však výměna čelního skla téměř na počkání. U firmy Autosklo S.O.S vám nabídnou výměnu autoskla do dvou hodin, jelikož disponují tisíci originálních čelních skel na skladě – u méně obvyklých značek a modelů automobilů je nutné čelní sklo objednat. Servis navíc nabízí i bodovou opravu autoskla, která je výrazně levnější a lze ji použít na většinu prasklin – i tento způsob opravy je hrazen pojišťovnami.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *