Vaše vozidlo vyžaduje pravidelnou péči a servis, při kterém je možno odhalit problém ihned v jeho počátku. Někdy však na servis není čas. Jak poznáte, že je s vašimi tlumiči něco v nepořádku?

Důležité pro bezpečnost

Tlumiče auta jsou nezbytnou součástí našich plechových miláčků. Bez nich by se nám po cestách pohybovalo opravdu velmi špatně. Jejich prvotní funkcí totiž je to, že se starají o tlumení nárazů auta v případě, že najedeme na nerovnost na vozovce. Kromě toho mají také nezastupitelnou roli v bezpečnosti provozu vozidla, například ovlivňují také funkčnost brzd. Tlumiče do auta jsou tak součástkou, bez které jezdit opravdu nelze. Jak ale poznat, že něco není v pořádku?

Vibrace, které zpočátku necítíte

Zatímco v autě známého byste si toho ihned všimli, u vlastních vozidel je někdy počínající problém s tlumiči těžko rozpoznatelný. Auto totiž může jemně plavat v zatáčkách nebo při změně směru, nebo můžete pociťovat vibrace na volantu v době jízdy. Chvění a vibrace přitom ze začátku nejsou nijak markantní, proto je ze začátku lidé poznají jen těžko a problém dále narůstá.

Přečtěte si:   Jak probíhá ekologická likvidace vozidel v Liberci

A problém je tu

Pokud se ale potíže s tlumiči neřeší včas, vede to k dalšímu opotřebování a nebezpečí vzniku nehody. Auto se nechová spolehlivě. Kromě stále se zvyšujících vibrací na volantu totiž pozorujete i další nepříjemné jevy. Vozidlo se může začít nebezpečně naklánět a vychylovat směrem k vnější straně zatáčky, kterou právě projíždíte. Samozřejmě chápeme, že vás to vyděsí. Proto byste měli přistoupit k urychlené výměně tlumičů, stačí i repas tlumiče.

A ještě k tomu zvuky

Když se k těmto nepříjemným projevům přidají ještě „zvukové efekty“, máte skutečně namále. Můžete totiž slyšet praskání nebo bouchání. Při jízdě přes retardéry je pak zvuk skutečně silný. To se vám vaše tlumiče snaží naznačit, že jsou jejich dny sečteny, a že by potřebovaly vyměnit.

Tlumiče jsou pro bezpečnou jízdu nezbytné. S jejich výměnou nikdy neotálejte.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *