Během jízdy je potřeba, aby byly nohy v bezpečí a pohodlí. Proto budou ideální boty na motorku, které mohou vypadat rozdílně než klasická obuv. Jak správně vybrat tuto obuv, abyste se mohli těšit z příjemné a bezpečné jízdy?

Boty pro cestovatele

Chystáte se na motorce cestovat a hledáte boty na motorku, které by vydržely i náročné výzvy? Vybírejte obuv, která je komfortní a odolná vůči deštivému i chladnému počasí. Ideální bota na motorku bude zároveň prodyšná a bezpečná. Bezpečnostní prvky bývají v podobě ochrany kotníků, paty i holeně.

Sportovní jízda

Máte motorku na sportovnější jízdu? Především dbejte na vysokou bezpečnost, stejně jako u motorkářské kombinézy. Oceníte nejen bezpečnostní prvky na kotnících, patě a holeni, ale také slidery, které zajistí další ochranu před prodřením boty v náklonu do zatáčky.

Je libo chopper nebo cruiser?

Budete svůj stroj používat pro příležitostné jízdy, kdy si chcete prožitek skutečně vychutnat? V případě, že se chystáte pořídit ty pravé motorkářské boty na svůj cruiser nebo chopper, budete dbát nejen na bezpečnost, ale také na styl, který se k mašině hodí. Celokožené boty jsou jasnou volbou, navíc jsou velmi podobné klasickým botám, takže v nich můžete pohodlně chodit. Vybírejte nepromokavou variantu, se kterou vás nezaskočí ani letní déšť.

Přečtěte si:   Jaké zvuky a chování auta prozradí, že je čas na výměnu tlumičů?

Jedině motokros

MX boty jsou speciální kousek, se kterým se po pěšině k zámku asi procházet nebudete. O to více je věnována pozornost bezpečnosti, kterou opravdu potřebujete. Motokrosové boty bývají vyrobeny z kůže, z polyuretanu a gumy a nabízí několik míst, která jsou velmi zpevněná.

Boty na skútr

Opět obuv, která vypadá velmi podobně jako klasická. Pouze má v sobě bezpečnostní prvky, které nohu v případě potřeby chrání. Jejich odlehčená konstrukce vám umožní také procházky po parku nebo památkách.

Každá příležitost si žádá správnou obuv. Jedno je ale jisté – bezpečnost vždy musí být na prvním místě.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *