Angel Statue Sculpture Graveyard  - photoscene / Pixabay

Poslední rozloučení s veškerou úctou a respektem k zesnulému i pozůstalým – taková by měla být realita každého pohřbu. Ačkoli se někdy médii šíří zprávy o nekvalitních pohřebních službách, jejichž praktiky neodpovídají zásadám právním ani slušného chování, existují kvalitní a osvědčené pohřební služby s lidským přístupem. Jak ale poznat kvalitní pohřební službu? Přečtěte si, o co se zajímat a na co se ptát.

Doporučení

Ve větších městech je nabídka pohřebních služeb poměrně široká. Podívejte se, jaké pohřební služby existují u vás, a poptejte se známých, jaké mají zkušenosti. Největší šanci, jak nešlápnout vedle, je řídit se doporučením ostatních. Je ale možné, že měli jiné nároky a požadavky než vy, nepodceňujte také samotný kontakt s pohřební službou.

Jak poznat kvalitní pohřební službu
Jak poznat kvalitní pohřební službu

Vstřícnost

Obvolejte jednotlivé kanceláře a zjistěte, jaký postup při zařízení pohřbu volí. Již podle prvního kontaktu budete moct usoudit, jaký má pohřební služba vztah k zákazníkům. Nezapomeňte, že si pohřeb můžete objednat v jakékoli pohřební službě, a to i v případě, že byl zemřelý po úmrtí převezen do márnice jiné pohřební služby.

Přečtěte si:   Legendární LEGO má dnešním dětem co nabídnout

Nabídka

Dobře se informujte, jaká je nabídka pohřební služby – jaké jsou jednotlivé varianty pohřbů, kolik stojí a jaké jsou ceny doplňkových služeb. Vše by mělo být naprosto transparentní. Ceník pohřebních služeb nesmí být zveřejněn na internetu, ale na vyžádání vám vše musí sdělit. Nezapomeňte také, že celkovou cenu pohřbu určuje také vybraná rakev, obřadní síň, smuteční oznámení nebo smuteční květiny.

Potřebujete poradit? Podívejte se na nabídku nejvyhledávanější pohřební služby v Praze.

Vybavení a podklady

Zajímejte se také o to, jaké služby pohřební služba poskytuje, jaké má vybavení a v jakém je stavu. Můžete se zajímat například o márnici, vlastní pohřební vozy, rakve nebo urny. Můžete si také nechat ukázat, jak vypadá parte, květinové vazby nebo prostory smutečních síní. Kvalitní pohřební služba má k dispozici fotografie k celé nabídce a vše vám ochotně předvede.

Smlouvy a potvrzení

Ke každé objednané službě by měla být podepsána smlouva o poskytnutí pohřebních služeb, při platbách musí být vystavený příjmový pokladní doklad. Všechny tyto dokumenty musí být vystaveny bez prodlení a bez zbytečných okolků. Pokud tomu tak není, dejte nohy na ramena a běžte někam jinam.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *