Chcete se proletět jinak než ve velkém letadle?
Chcete se proletět jinak než ve velkém letadle?

Milujete létání, ale doposud jste nepoznali, jaké to je letět hned vedle pilota v menším stroji? Jde o úplně jiný zážitek, než let ve velkém letadle. Můžete to zjistit třeba během příštího víkendu, stačí si rezervovat vyhlídkový let!

Vyhlídkové lety jsou jednou z položek v nabídce „zážitkových letů“ vyhlášené letecké školy Blue Sky Servivce. Zájemci se mohou proletět letounem či vrtulníkem nad Brnem, ovšem v případě letounu hovoříme spíše o letech okružních. Ty vyhlídkové totiž zakázala Evropská unie. Tak či tak dostanete příležitost k nevšednímu pohledu z jiné perspektivy, a to v oblasti kolem Brna. Kvalifikovaní instruktoři létají s letouny ZLÍN Z-43 a L-200 Morava, do kterého se společně s pilotem vejdou další 3, respektive 4 osoby. Vrtulníky typu Robinson RSS či R44 se může proletět jeden, respektive 4 cestující.

Klasický vyhlídkový let je dobrý pro začátek. Pokud se vám ve vzduchu zalíbí, a budete chtít okusit další sousto z vynikajícího koláče nadívaného leteckými zážitky, můžete si zaplatit za balíček „pilotem na zkoušku“. Vyzkoušíte si všechny základní dovednosti pilota, a to včetně zatáčení a krátkého navigačního letu.

Přečtěte si:   Vyfoťte si motýla

Pro opravdové odvážlivce jsou připraveny další balíčky. Příznivci adrenalinu mohou zvolit akrobatický let plný výkrut, střemhlavého klesání a dalších akrobatických prvků. Anebo usednout do cvičného proudového letadla L-29 Delfín, které bylo v minulosti využívání při tréninku vojenských pilotů. V některých zemích se dokonce používá ještě dnes.

Až vás létání dokonale pohltí, pravděpodobně zatoužíte po vlastní pilotní licenci. Škola létání je tu pro vás i v tomto směru. Zda se přihlásíte do kurzu a získáte „pouze“ základní klasifikaci PPL(A), nebo si ji časem rozšíříte o další skupiny, je na vás. Bližší info o všech zmíněných aktivitách najdete na www.blueskyservice.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *