Chcete se proletět jinak než ve velkém letadle? Vyhlídkové lety jsou o něčem jiném!

Chcete se proletět jinak než ve velkém letadle?

Chcete se proletět jinak než ve velkém letadle?

Milujete létání, ale doposud jste nepoznali, jaké to je letět hned vedle pilota v menším stroji? Jde o úplně jiný zážitek, než let ve velkém letadle. Můžete to zjistit třeba během příštího víkendu, stačí si rezervovat vyhlídkový let!

Vyhlídkové lety jsou jednou z položek v nabídce „zážitkových letů“ vyhlášené letecké školy Blue Sky Servivce. Zájemci se mohou proletět letounem či vrtulníkem nad Brnem, ovšem v případě letounu hovoříme spíše o letech okružních. Ty vyhlídkové totiž zakázala Evropská unie. Tak či tak dostanete příležitost k nevšednímu pohledu z jiné perspektivy, a to v oblasti kolem Brna. Kvalifikovaní instruktoři létají s letouny ZLÍN Z-43 a L-200 Morava, do kterého se společně s pilotem vejdou další 3, respektive 4 osoby. Vrtulníky typu Robinson RSS či R44 se může proletět jeden, respektive 4 cestující.

Klasický vyhlídkový let je dobrý pro začátek. Pokud se vám ve vzduchu zalíbí, a budete chtít okusit další sousto z vynikajícího koláče nadívaného leteckými zážitky, můžete si zaplatit za balíček „pilotem na zkoušku“. Vyzkoušíte si všechny základní dovednosti pilota, a to včetně zatáčení a krátkého navigačního letu.

Pro opravdové odvážlivce jsou připraveny další balíčky. Příznivci adrenalinu mohou zvolit akrobatický let plný výkrut, střemhlavého klesání a dalších akrobatických prvků. Anebo usednout do cvičného proudového letadla L-29 Delfín, které bylo v minulosti využívání při tréninku vojenských pilotů. V některých zemích se dokonce používá ještě dnes.

Až vás létání dokonale pohltí, pravděpodobně zatoužíte po vlastní pilotní licenci. Škola létání je tu pro vás i v tomto směru. Zda se přihlásíte do kurzu a získáte „pouze“ základní klasifikaci PPL(A), nebo si ji časem rozšíříte o další skupiny, je na vás. Bližší info o všech zmíněných aktivitách najdete na www.blueskyservice.cz.

Zanechejte odpověď

Copyright © 2018 Kvalitní.cz ·