Slunečník na zahradu
Slunečník na zahradu

Nechcete-li si každý rok kupovat nový slunečník, je vhodné koupit kvalitní hned napoprvé. Poradíme vám, na co je důležité se zaměřit při koupi nového slunečníku.

Levné slunečníky rozhodně nebrat

Nenechte se zlákat zahradními slunečníky v akci, které nabízejí různé obchodní řetězce. Jsou sice levné a možná i pěkně barevné, ale je dost dobře možné, že se s ním budete muset velmi brzy rozloučit. Jejich nekvalitní zpracování v kombinaci s větrem nebo deštěm totiž nemůže dopadnout dobře. A pokud by slunečník z výprodeje přeci jen vydržel celou letní sezónu, na příští rok byste možná našli pouze jeho zrezivělou kopii.

Tři základní věci

Na co se tedy zaměřit při koupi zahradního slunečníku? V první řadě je to rozhodně stojan. Ten musí být natolik kvalitní, aby zajistil stabilitu slunečníku i za zhoršených povětrnostních podmínek. Ideální je, když můžete slunečník zakoupit v sadě se stojanem, který je pro něj přímo určený, než když ho musíte později dokupovat zvlášť. Některé stojany na slunečníky je nutné naplnit vodou či pískem, aby mohly plnit svojí funkci, ty jsou většinou plastové. Lepší, zvláště pro větší slunečníky, jsou stojany litinové, betonové nebo kamenné.

Přečtěte si:   Fóliovník – jak ho vybudovat na své zahradě?

Dále je velice důležitá konstrukce slunečníku. Ta musí být robustní, ideálně z kovu či masivního dřeva, aby byla dostatečně stabilní. Není vhodné, aby se na ní nacházely různé plastové součástky, které toho moc nevydrží.

Rozhodně byste měli zkontrolovat i látku, kterou je konstrukce potažená. Jsou velké zahradní slunečníky, které vás ochrání pouze před sluncem a pak takové, pod kterými můžete nerušeně sedět i v dešti. Nejčastěji jsou plachty slunečníku z polyesteru v kombinaci s bavlnou. Pokud byste chtěli nepromokavý deštník, hledejte materiály opatřené impregnací. Látka může být také různě barevná. Pokud nechcete, aby slunečník působil jako pouťová atrakce, bude lepší volit spíše přírodní odstíny, které splynou s vaší zahradou.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *