Plant Industry Work Welder  - TA_t / Pixabay

Pokud se věnujete sváření, tak je pro vás vhodná ochrana něčím zcela nezbytným. Ovšem možných variant je na našem trhu už takové množství, že se vyplatí porozhlédnout se tak trochu po novinkách.

Nejspíš vám bude dobře známá klasická svářecí kukla nebo štít. Jako bezpečnostní prvek jsou skvělé, ovšem nevyhnete se časté manipulaci s nimi. I pouhý pohled na svár či hledání důležitého náčiní po dílně tak znamená jejich nucené sundání a posléze opětovné nasazení. A jak to změnit?

Vpusťte do své dílny moderní technologie

Pomoci vám mohou samostmívací kukly , jež představují tu nejlepší esenci ochrany a pohodlí v tomto oboru. Zvyšují efektivnost vaší práce i celkově zpříjemňují pobyt v dílně. A co byste o nich měli vědět?

Jak vlastně funguje samostmívací helma?

Její princip je vlastně překvapivě prostý. Základ celého modelu tvoří elektronická kazeta a LCD displej. Obojí dohromady funguje jako perfektní dvojka při ochraně vašeho zraku. Ve chvíli, kdy se aktivuje hořák na svářečce, se totiž váš displej sám ztmaví, aby ochránil vaše oči. A jaká je jeho reakční doba? Ty nejlepší modely, jež jsou na našem trhu k dostání, se pyšní již pouhou 0,00005 sekundy. Vyrábí je například značka Pantermax, která se na tento segment trhu specializuje.

Přečtěte si:   Chcete se pustit do kácení stromů? Dbejte na bezpečnost a správnou techniku

A co se děje dál? Jakmile proces sváření ukončíte, displej se opět sám zesvětlí. Okamžitě tedy můžete zkontrolovat kvalitu své práce nebo se vydat na procházku po dílně, aniž by vás v tom limitoval tmavý průzor ve vaší kukle. Manipulaci s kuklou tak lze omezit na nezbytné minimum.

A jak se taková kukla napájí? Možnosti jsou v podstatě tři:

  • vyměnitelné baterie,
  • solární panel s nevyměnitelnými bateriemi
  • a solárním panel s vyměnitelnými bateriemi.

Od zvoleného řešení se samozřejmě odvíjí i cena a další faktory. Na stránkách Pantermax.cz si však můžete vybrat vše podle svého gusta. A radost vám udělá i invertorová svářečka a další šikovní pomocníci nejen pro svařování.

Man Worker Work Sparks - rominaluchetta / Pixabay
Při výběru samostmívací kukly sázejte na kvalitu
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *