Co si počít v případě, když dům není podsklepený, ale úložné prostory v podobě sklepa zkrátka citelně chybí? Možností, jak nepříjemnou situaci vyřešit, se nabízí rovnou několik. Můžete si pořídit kůlnu nebo jinou zahradní stavbu. Anebo podzemní plastový sklep, který nabízí četné výhody. Jaké to jsou a jak vybrat ideální variantu?

Co je plastový sklep?

Možná jste o něm ještě neslyšeli, ale svým způsobem představuje malou revoluci ve stavebnictví. Tedy minimálně v kontextu s budováním efektivních úložných prostorů. Plastový prefabrikát je již z výroby připraven na usazení do terénu a ve srovnání s betonovou stavbou je výrazně levnější. Kvalitní plast přitom vydrží i déle než 25 let.

Roli hraje účel – k čemu bude plastový sklep sloužit vám?

Sortiment plastových sklepů je široký a jednotlivé prefabrikáty se vyrábí v různých velikostech a typových provedeních (např. s vchodem přizpůsobeným pro umístění do svahu). Nejdříve si proto ujasněte, k jakým účelům budete podzemní úložné prostory využívat.

Nejčastěji se plastový sklep využívá jako spižírna. Chcete-li v něm uskladnit jablka, brambory, zavařeniny a další potraviny, postačí vám menší typ, který nevyžaduje obetonování. A právě při skladování potravin se projevuje jedna z největších výhod – schopnost udržet optimální teplotu bez připojení k elektrické síti. Provozní náklady jsou nulové.

Přečtěte si:   Omega-3 mastné kyseliny: Proč je náš organismus potřebuje a jak mu je můžete dodat?

Menší podzemní sklep lze využít i jako vinný sklípek. Víno si v něm udrží perfektní teplotu.

Dalším způsobem využití podzemního plastového sklepa je náhražka technické místnosti či garáže. V takovém případě myslete dopředu a zvažte, kolik úložného prostoru můžete potřebovat v budoucnu. Věcí, které budete chtít v podzemí uskladnit, bude pravděpodobně přibývat. Zároveň se zamyslete nad přístupem – příkré schody jej mohou zkomplikovat.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *