Moderní doba s sebou přináší i moderní materiály. Leckdy se však domníváme, že dobré je jen to „staré a poctivé.“ A kde tedy leží pravda? Podívejme se dnes na problematiku palet. A to se vším všudy.

Především je nutné zdůraznit, že plastové palety jsou k dostání ve stejných rozměrech jako oblíbené dřevěné euro palety. Jde zejména o 1200×800, ale k mání jsou i další velikosti. Svou logistiku ve skladu ani používané stroje tak určitě nebudete muset žádným způsobem upravovat ani měnit. A co byste měli vědět dál?

Široké využití pro všechny vaše cíle

Kvalitní plastové palety lze použít opravdu kdekoliv. Budou vám oporou nejen v logistice a ve skladech, ale díky jejich atraktivnímu vzhledu na nich můžete bez problémů vystavit i objemnější nebo těžké zboží. A cizí jim není ani potravinářský průmysl. Tady mají oproti paletám ze dřeva dokonce jednu velkou výhodu.

Plast lze totiž bez problémů dokonale očistit, což se o dřevu bohužel nikdy říci nedá. Jakmile se špína jednou dostane pod povrch, už ji odtud nikdy nedostanete. Moderní materiály však stačí pečlivě omýt a o hygienickou čistotu je vždy postaráno. To nám věřte.

Delší životnost a snazší údržba

Za zmínku stojí i to, že plastová paleta nemůže být znehodnocena žádnými škůdci. Zatímco dřevo je nutné stále ošetřovat, plast je v tomto ohledu soběstačný. I díky tomu mohou palety z tohoto materiálu nabídnout mnohem delší životnost.

Přečtěte si:   Jak vybrat opravdu dobrého elektrikáře, který rozumí svému oboru

A co ještě vzpomenout? Určitě nízkou hmotnost. Nezáleží na tom, zda potřebujete přepravovat zboží či materiály letecky nebo zda se snažíte „jen“ ušetřit nějakou tu zátěž a tím i naftu na kamionu. V obou případech vám lehké materiály vyjdou jednoznačně vstříc.

A co ještě do celkového přehledu započítat? Určitě náklady na opravu. Dobře vyrobené palety z plastu jsou v tomto ohledu zcela jednoznačně ve výhodě – poškodí se totiž jen málokdy. A i když patří mezi zažité mýty, že euro paleta je k opravě vhodná, ve skutečnosti je tento úkon tak nákladný, že mnohem spíše bývá z pracovního koloběhu vyřazována. A to samozřejmě za cenu nemalých následných investic do nového vybavení.

Měli byste vědět: Pokud se poškodí dřevěná paleta, produkuje třísky, jež mohou vniknout do zboží nebo poranit pracovníky. U plastových palet je naopak vznik nebezpečných úlomků spíše výjimečným. A navíc jsou na rozdíl od svých známějších příbuzných odolné i proti působení chemikálií.

Zaměřeno na ekologii

A ještě jednu věc byste o plastových paletách měli vědět. Jakmile doslouží, lze je okamžitě 100% recyklovat. Že totéž platí i o dřevu? Ale vůbec ne. Bývá totiž tak poškozeno chemikáliemi a dalšími odpadními produkty, že se nehodí k ničemu jinému, než k vyřazení a likvidaci.
Chcete se o této novince ve světě logistiky dozvědět víc? Pak zamiřte za experty ze společnosti Schoeller Allibert, kteří se výrobou toho zboží zabývají dlouhodobě, a to s důrazem na každý detail hotového produktu.

Zdroj obrazové přílohy: web zadavatele

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *