sports, canoe, woman

Vodácký zážitek bývá leckdy intenzivní. A právě intenzita zážitku hraje roli v tom, jestli si ho budete pamatovat. A věřte tomu nebo ne, vodáckou dovolenou si pamatovat budete. Zvláště pokud si pro firemní teambuildingovou akci vyberete raft. V čem spočívají jeho přednosti a proč vyrazit zrovna na něm?

Co je raft?

Raft je nafukovací plavidlo, které je speciálně navrženo pro pohodlné zdolávání divoké vody a náročného terénu. Každou část raftu lze obvykle nafouknout zvlášť, což plavidlu poskytuje větší stabilitu a zabraňuje jeho úplnému vyfouknutí v případě poškození. Kromě toho bývají rafty obvykle vybaveny úchyty pro nohy a obvodovými lany, což poskytuje větší bezpečnost všem osobám na palubě. Rafty mají ve většině půjčoven lodí i na Lužnici a obvykle není problém si je půjčit i na delší dobu. Aktuální ceník konkrétní půjčovny lodí na Lužnici najdete rychle online.

Jaké jsou výhody raftu?

Raft je ve srovnání s kánoí nebo kajakem mnohem stabilnější. To mimo jiné znamená, že na něm mohou plout i ti, kteří mají nulové zkušenosti se splouváním řeky a o tom, jaké existují řeky v ČR, slyšeli pouze v televizi. Rafty jsou tak dokonalým nástrojem pro firemní teambuilding. Poskytují bezpečný, ale vzrušující způsob, jak si užít volného času s kolegy a čelit společně novým výzvám, tentokrát jinde než v práci. Nejde jen o týmovou práci, ale také o komunikaci, důvěru a řešení problémů. Když každý člen týmu táhne za jeden provaz. Není lepšího pocitu než bezpečně zvládnout peřeje vlastními společnými silami.

Přečtěte si:   Na koníčka si vyskočím aneb léčebná hippoterapie

Pokračování s rodinou

Raft může být skvělou zábavou i pro ty, kteří chtějí prozkoumat řeku a zažít nezapomenutelné dobrodružství. Pokud si předem ověříte u řeky, na kterou vyrážíte, klasifikaci vodácké obtížnosti, a nevyberete takovou, kterou nezvládnete, cvaknutí vám na raftu s vysokou pravděpodobností nehrozí. To z něj činí ideální volbu pro rodinné výlety. Díky velké kapacitě, prostorné palubě a pohodlnému uložení můžete všichni společně pádlovat na jedné lodi, a zároveň si užívat krásný výhled na přírodu. A to je skvělý bonus nezávisle na tom, zda vyrážíte na výlet s přáteli, rodinou anebo kolegy z práce.

Firemní teambuilding na vodě? Jedině s raftem?

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *