Focení s barevnými dýmovnicemi je v posledních letech velkým hitem. A ono se ostatně není čemu divit, vždyť fotografie s barevným kouřem jsou opravdu unikátní a jedinečné. Fotografové tento typ zábavní pyrotechniky opravdu využívají. Musí však pamatovat na několik věcí – především na svou bezpečnost a na bezpečnost focených jedinců. Přece jenom mluvíme o zábavní pyrotechnice. Ta sice je velice hezká, ale také je jistým rizikem.

Dýmovnice do ruky není těžké sehnat. Prodávají se volně na internetu nebo v kamenných prodejnách zaměřených na pyrotechniku. Stačí si vybrat z bohaté škály barevných odstínů. Když se posléze půjdete s dýmovnicemi fotit, je dobré ohlásit termín policii i hasičům, kteří tak budou s takovou aktivitou počítat. Ušetříte nemalé peníze, které byste jinak museli platit za výjezd, jenž by byl ve vašem případě zcela zbytečný.

Dýmovnice se nezapalují v uzavřené místnosti

Při používání dýmovnic pamatujte na to, že se nezapalují v uzavřené místnosti. Hrozí v tomto případě udušení, navíc barevný prach jenom stěží dostanete z bytových doplňků, jako jsou světla, záclony nebo samotný fotoaparát.

Přečtěte si:   Hodinová manželka Eva

Máte jen omezený čas

Na co je třeba pamatovat při focení, tak na to, že máte opravdu jenom omezený čas. Dýmovnice jako taková hoří totiž jenom minutu. A i když hoří opravdu jenom málo, dokáže napáchat hromadu barevných škod. Rozhodně proto nefoťte s drahým oblečením nebo doplňky, z nichž byste barevný prach už nikdy nemuseli dostat.

Raději mějte společníka

Při focení s dýmovnicemi (nebo jinou zábavní pyrotechnikou) se vyplatí mít vždycky společníka, respektive parťáka, který vám s focením bude pomáhat. Bude zapalovat dýmovnice, abyste zbytečně nemarnili čas a podobně. Také bude všechno hlídat, aby nenastaly nějaké potíže. Bude zkrátka takzvaně “k ruce”.

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *