Přemýšlíte o tom, že nastoupíte do pomaturitního studia nebo už jste rozhodli, ale stále máte nějaké otázky? Pak si neváhejte přečíst následující článek, kde se formou otázek a odpovědí dozvíte všechno podstatné právě o pomaturitním studiu.

  1. Co je to status studenta a mám na něj jako Váš student nárok?

Status studenta Vám zajišťuje státní sociální podporu, zdravotní pojištění, úlevy na daních a další výhody jako například sníženou cenu za jízdné. Každý student, který nastoupí do pomaturitního studia ve školní rok bezprostředně následující po maturitní zkoušce, má právo tento status využívat.

  1. Chci se přihlásit k pomaturitnímu studiu. Co pro to mám udělat?

V první řadě je třeba vyplnit závaznou přihlášku a uhradit školné. Přihlášku můžete vyplnit online na webových stránkách nebo osobně v jazykové škole. Školné je třeba uhradit nejpozději tři dny před zahájením kurzu a jeho výše se odvíjí od aktuálního ceníku.

  1. Nepovedla se mi maturita na jaře a budu ji opakovat v září. Můžu nastoupit do pomaturitního studia?

Pokud v září zkoušku úspěšně složíte a doložíte nám maturitní vysvědčení, nastoupit můžete bez problémů se statusem studenta. Pokud se vám ale maturita v září nepovede, ke studiu můžete nastoupit, avšak bohužel bez nároku na status studenta.

  1. Je v pomaturitních kurzech povinná docházka?

Ano, stejně jako na střední škole, i v pomaturitních kurzech je docházka povinná. Maximální povolená míra absence je 30 %. Pokud je Vaše absence v hodinách vyšší, může vás jazyková škola vyloučit ze studia a tím přijdete o status studenta.

Přečtěte si:   Mediace a facilitace: co mají společné a v čem se naopak liší?

  1. Jakým způsobem je pomaturitní studium ukončeno?

Pomaturitní studium může být ukončeno Státní jazykovou zkouškou základní (B2) nebo všeobecnou (C1), případně zkouškou na úrovni B1. V případě zájmu se můžete v rámci kurzu připravit i na složení některé z Cambridgeských zkoušek.

  1. Slyšel/a jsem, že k pomaturitnímu kurzu dostanu i kurz druhého jazyka zdarma. Jak to funguje?

Ke svému dennímu studiu cizího jazyka například v Jazykové škole PELICAN dostanete jako dárek i kurz dalšího jazyka zdarma. Tento kurz se bude konat jednou týdně ve večerních hodinách a můžete si na něj s sebou přivést i jednu další osobu.

  1. Přihlásil/a jsem se k pomaturitnímu studiu a uhradil/a školné, ale bohužel jsem zjistil/a, že nebudu moci ke studiu nastoupit. Bude mi školné vráceno?

Podle školního řádu máte nárok na vrácení kurzovného v plné výši pouze pokud ke studiu nenastoupíte z vážných zdravotních důvodů (po doložení potvrzení od lékaře) nebo z důvodu přijetí na vysokou školu (po doložení potvrzení o přijetí). Pokud jsou Vaše důvody jiné, nárok na vrácení školného bohužel nemáte.

Článek zodpověděl mnohé, ale je možné, že vás stále něco dalšího zajímá. Na webových stránkách Jazykové školy PELICAN najdete další informace, ale také nám můžete zavolat nebo napsat a my vám poradíme osobně.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *