graduation, graduation day, college graduation

Maturitní ples je jednou z nejdůležitějších událostí v životě mnoha studentů. Je to den, kdy si mladí lidé připomenou své úspěchy a radosti spojené se svým středoškolským životem a zároveň se rozloučí se svými spolužáky a učiteli. Právě proto je důležité, aby byla taková událost dobře naplánována a předešlo se zbytečným komplikacím. V souvislosti s tím jsme pro vás vybrali hned 5 věcí, na které byste během plánování neměli zapomenout.

Rozvrhněte si rozpočet

První a nejdůležitější věcí je nepochybně rozpočet. Stanovte pevně danou částku, již nesmíte překročit – dobré je vždy myslet na určitou finanční rezervu. Vytvořte si seznam věcí, které budete muset uhradit, včetně pronájmu prostor, cateringu, dekorace, najmutí fotografa či zajištění hudebního doprovodu. Opravdu velký pozor si dejte na neočekávané finanční výdaje, s nimiž je vždy třeba počítat. Vytvořit si můžete i fond pro případnou úhradu škod způsobených hosty v pronajatých prostorech.

Dejte si záležet na dekoraci

Žádný maturitní ples se neobejde bez pořádné dekorace, jež by měla ladit se zvoleným tématem. Většinu dekorativních prvků si přitom můžete vytvořit svépomocí. Velmi pečlivě si však naplánujte její přípravu a realizaci, která může být někdy i pořádně náročná. Během příprav nezapomeňte ani na ostatní prvky a propriety, mezi něž patří i maturitní stužky či šperky.

Přečtěte si:   Dárkové bedny mohou být ideálním překvapení pro muže

Vyberte vhodné prostory

Jedním z prvních kroků by měl být i výběr vhodných prostor, kde se bude ples pořádat. Nezapomeňte na to, že ples budou chtít pořádat i další školy, a proto je namístě zajednat si vybrané prostory co nejdříve. V každém případě se zaměřte na kapacitu, polohu a celkovou přístupnost daného místa – vyhnete se tak problémům s dopravou věcí, ale i samotných hostů.

Objednejte maturitní šerpy s předstihem

Pokud si chcete být jistí, že bude vše probíhat podle plánu, měli byste myslet i na objednávku maturitních šerp. Ty je nejlepší objednat s předstihem, díky čemuž se vyhnete zbytečným problémům. Vhodný design vyberte už při první schůzce a následně se zkontaktujte s firmou, která pro vás maturitní šerpy vyrobí. Velký pozor si ale dejte i na jejich správné skladování, díky čemuž nedojde k poškození či ztrátě.

Nezapomeňte na fotografa

Na žádném maturitním plesu by neměl chybět zkušený fotograf na maturitní ples, který zachytí všechny důležité okamžiky. Na výběru fotografa si dejte opravdu záležet a nechte si předložit i jeho dřívější práce. Jedině tak si můžete být jistí, že dokáže zaznamenat celý večer a nevynechá žádné důležité okamžiky, na něž budete moci ještě dlouho vzpomínat. V ideálním případě by měl být fotograf schopný pořídit i záznam.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *