Jaké průmyslové nátěry jsou nejlepší? Které zvládnou náročné podmínky, ochrání materiál před korozí, budou se snadno nanášet a po aplikaci budou dobře vypadat? Jak se zorientovat v nabídce a vybrat ten nejvhodnější?

Pokud se pohybujete v průmyslové výrobě, jistě vás tyto otázky napadají. Abyste se dobrali ke správné volbě průmyslového nátěru, je dobré zodpovědět si 4 otázky týkající se vašich požadavků na vlastnosti nátěrů.

Pokud si nejste jisti, můžete otázky probrat s prodejcem nátěrových systémů CLUB MARK BARVY, kde naleznete pracovníky disponující zkušenostmi a informacemi přímo od výrobců nátěrů.

1- Funkce nátěru

Prvním a nejdůležitějším kritériem je funkce, kterou bude nátěr plnit. Zamyslete se nad tím, zda by měl nátěr chránit před korozí, měl by odolat povětrnostním vlivům, měl by být odolný proti poškrábání nebo by měl chránit před UV zářením či chemickými vlivy?

Jiný typ nátěru bude vyžadovat obložení nádrží, něco jiného budete požadovat od nátěrů pro teplotně namáhané povrchy a jinou funkci budou plnit nátěry pro dopravní zaoceánské lodě.

2- Prostředí a expozice

Dalším faktorem je vliv prostředí na samotný nátěr. Klíčové je vědět, kde přesně bude nátěr fyzicky umístěn a jaké vlivy na něj budou působit. Jiné vlastnosti budou potřeba u nátěru, který bude vystaven vnitřnímu prostředí a něco jiného bude potřeba u nátěru vystaveného vnějšímu prostředí. Ujasněte si, zda bude na nátěr svítit slunce, bude často vystaven dešti nebo slané vodě (v případě námořní dopravy) nebo zda se ocitne uvnitř chemické továrny či v hutní výrobě. Více o dělení a využití ochranných nátěrů si můžete přečíst na wikipedii.

Přečtěte si:   Vybíráme kvalitní slunečník na zahradu

Pozornost byste měli věnovat i tomu, zda je pro vás důležité, aby nátěr odpovídal nejen funkčním požadavkům, ale zda je vhodné, aby byl také esteticky kvalitní.

3- Životnost nátěru

V případě životnosti nátěru můžete zvolit dvě cesty. V případě výrobků nebo konstrukčních částí, které se budou často měnit nebo se dá předpokládat jejich častější renovace, lze zvolit nátěr s kratší životností, čímž dosáhnete finanční úspory. U nátěrů, které by měly sloužit bez nutnosti renovace několik let nebo dokonce desítky let, sáhněte po nákladnějších nátěrech s dlouhou životností.

4- Omezení pro aplikaci

Odpovězte si také na otázku, jakým způsobem potřebujete nátěr nanášet. V některých případech je potřeba provést nástřik, jinde je vhodnější aplikace válečkem nebo štětcem.

TIP na závěr – nátěrové systémy Carboline

Hledáte-li nátěrové hmoty vhodné pro průmyslové aplikace, vyzkoušejte produkty Carboline vhodné pro petrochemický průmysl, těžařství a hutnictví, dopravu, energetiku nebo mořské prostředí. Nabídka Carboline obsahuje epoxidové nátěry, akryláty, polyuretany, zinkové základy, polysiloxany, tepelně odolné nátěry i speciální nátěry.

Vlastnosti nátěrů Carboline

Nátěrové systémy Carboline nabízejí celou řadu funkcí:

  • antikorozní ochranu
  • odolnost proti působení povětrnostních vlivů
  • protipožární ochranu
  • odolnost proti působení chemikálií
  • snadnou a rychlou údržbu
  • dlouhodobou stálost barev
  • izolační vlastnosti
  • odolnost proti teplu
  • ponorné obložení

Výrobci průmyslových nátěrů přicházejí stále s lepšími produkty, které ochrání vaše výrobky. Stanovte si správné požadavky a výběr konkrétního nátěru už nebude tak složitý. Vždy máte také možnost konzultovat svůj výběr s odborníky.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *