First Aid Doll Exercise Aed  - JamesRein / Pixabay

Znalost první pomoci je velmi důležitá a měli by ji ovládat i vaši zaměstnanci. Mnohdy je to dokonce přímo nezbytné, protože vy jako zaměstnavatel máte povinnost kurz první pomoci pracovníkům své firmy zprostředkovat.

Ne vždy je to samozřejmě nutné, ovšem známé české přísloví „Kdo je připraven, nebývá překvapen“ platí v tomto případě dvojnásob.

Jak zjistím, jestli se mě tato povinnost také týká?

Požadavky na školení o první pomoci vychází zejména ze zákoníku práce § 102. Ten vám mimo jiné ukládá povinnost připravit své pracovníky i na netypické situace typu povodní, požárů apod. A to může zaskočit opravdu každého.

Česká jednička na online školení BOZP a PO

To však neznamená, že musíte v dnešní složité době ihned shánět svým pracovníkům volného instruktora a rezervovat termíny v zasedací hale. Dobrou cestou pro vás může být i online školení, díky němuž vše zařídíte opravdu jen přes počítač.

Výkonná platforma pro e-learning od firmy PREVENT

Použijte k tomu ovšem veskrze moderní prostředky. Například platforma LMS má pro vás připraveno vše potřebné. Jde například o:

  • e-learning i prezenční školení (F2F),
  • online kurzy PREVENT,
  • elektronické certifikáty,
  • skupiny uživatelů,
  • správu GDPR agendy
  • a webináře.

E-learning bez kompromisů. Výkonný a user-friendly LMS

A nejde o žádného nováčka. Do dnešního dne má e-learning od firmy PREVENT „na kontě“ 750 000 uživatelů, 8 milionů absolvovaných kurzů a 5 000 institucí, které využily jeho služeb. Ze známých značek tu figurují jména jako Zentiva, Mall.cz, Siemens a další.

Online kurzy první pomoci se smluvními garancemi

Na již zmíněné kurzy první pomoci samozřejmě dostanete veškeré záruky. Vaše zaměstnance seznámí s laickými postupy, jež se používají při úrazech, akutních stavech a samozřejmě i při záchraně života. A nechybí ani interaktivní řešení modelových situací.

Česká jednička na školení zaměstnanců v BOZP a PO online

Ovšem vše se netočí jen okolo školení zaměstnanců, kteří jen nezúčastněně sedí před obrazovkou. Součástí každé akce je i testování znalostí, udělování certifikací a podrobné reporty. Navíc za vás ohlídají všechny potřebné termíny.

A jak zní doporučení pro vás?

Kurzy první pomoci jsou vždy pod taktovkou zaměstnavatele, jenž je musí zajistit ve spolupráci se smluvním poskytovatelem pracovnělékařských služeb. Vše ostatní se odvíjí na základě rizik vyskytujících se na pracovištích. Profesionál by proto měl navrhnout na míru právě vašemu provozu zejména obsah školení, a to umí právě firma PREVENT.

Počet zaměstnanců, jež se tomuto školení podrobí a případné vybavení prostředky, určenými pro poskytnutí první pomoci, je poté na vás, ovšem vždy doporučujeme konzultaci se smluvním poskytovatelem pracovnělékařských služeb. Samotný kurz pak lze absolvovat i čistě online se všemi potřebnými certifikacemi.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *