Jak vylepšit vzhled staré kabelky
Jak vylepšit vzhled staré kabelky

Poničený povrch vaší kabelky neznamená, že ji musíte dát sbohem. Většinou se jen nerady loučíme s něčím, co jsme si oblíbily. A mohou to být i kabelky. O to víc to platí v případě, že se jedná o finančně nákladnější kabelku či dárek od někoho, koho máme rády. Víte o tom, že i staré kabelce můžete dát nový vzhled díky některým trikům? Pojďme se společně podívat na několik bezva nápadů. Možná vás některý osloví a ještě dnes se pustíte do práce a zítra vyrazíte se staro-novou kabelkou.

Kabelka s DIY ozdobou z DVD

Mimo kabelky si připravte několik starých DVD, nůžky a vteřinové lepidlo. Jejich lesklý povrch se perfektně hodí ke zdobení kabelky. DVD nejdříve nůžkami rozpulte. Skládá se ze dvou vrstev, které opatrně od sebe oddělíte. Průhlednou plastovou část vyhoďte do koše. Z lesklé části nastříhejte malé nepravidelné kousky. Ty pak pomocí sekundového lepidla jednoduše přilepíte na kabelku. Tento postup je vhodný pro koženkové či kožené kabelky. V případě kabelky látkové použijte lepidlo na textil. Kousky lepte hezky vedle sebe a vytvořte zajímavou mozaiku. Místo CD můžete ke zdobení použít například knoflíky, korálky, flitry.

Přečtěte si:   Pěkné kabelky zvýrazní vaši image

Zdobení šátkem

Pokud vás první možnost nijak nenadchla a máte rádi konzervativnější způsob zdobení, zkuste to pomocí šátku. Tento způsob je vhodný především na italské kožené kabelky, které si takto zachovají svůj půvab a eleganci. Právě rukojeti kabelky bývají nejvíc namáhané a často bývají odřené, což může kazit celkový vzhled kabelky. Šátkem jednoduše omotáte obě ucha kabelky. Na začátku i na konci uděláte vždy uzlík a necháte kus šátku volně viset.Ozdobné řetízky

Nový vzhled staré kabelce, která se vám již okoukala, může dát i nepoužitá bižuterie. Jednoduše přichyťte přes kabelku jeden nebo více širokých řetízků. Případně můžete řetízek proplést kolem ucha kabelky. Fantazii se meze nekladou.

Sportovní kabelka

Dalším skvělým trikem, který může zamaskovat vady na kráse kabelky, jsou nášivky. Pořiďte si třeba písmena, číslice či motivy, které se vám líbí. Rozmyslete si jejich přesné umístění na kabelku a je přilepte lepidlem na textil. Jde-li o kabelku látkovou, můžete nášivky ručně přišít. Takto zamaskujete fleky, které nejsou umýt a jiné nedostatky. Kabelka může dál sloužit.

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *