Islamic Islam Muslim Finance Money  - ryuzakiahmad / Pixabay

Podnikání s sebou nese nepochybně spoustu papírování a překážek, kterým se chtě nechtě budete muset postavit čelem. Jednou z nich je i zřízení sídla firmy, které může být někdy i pořádně ožehavou záležitostí. Velká část podnikatelů totiž uvádí jako sídlo firmy svoji adresu bydliště.

Sídlo firmy doma vás může dostat do pořádných problémů

Jako OSVČ či vlastník firmy budete na začátku nepochybně řešit sídlo podnikání. Většina podnikatelů ani moc neváhá a zvolí si sídlo firmy doma, což jim přijde jako nejjednodušší řešení. Bohužel takové rozhodnutí s sebou nese spoustu problémů, se kterými se v průběhu podnikání můžete setkat.

V první řadě budete muset splnit všechny zákonem stanovené podmínky, mezi které se řadí i doložení právního důvodu k užívání prostor. Ve zkratce tedy budete muset sehnat potvrzení od každého, komu patří nemovitost, ve které žijete.

S nepříjemnostmi se můžete setkat i v případě, že se vás doma rozhodne navštívit váš klient, nebo rovnou úřady. Ty za vámi mohou přijít nejen na kontrolu, ale i v souvislosti s exekučním řízením, které bude v takovém případě uvaleno i na vaše sídlo firmy.

Přečtěte si:   Investice do aktuálně oblíbeného zlata se opravdu vyplatí

Výhodnější alternativou je virtuální sídlo firmy

Pokud se chcete vyhnout zmíněným problémům, měli byste raději vsadit na virtuální sídlo k podnikání. To mohou využít OSVČ i firmy, které se tak vyhnou i platbě zbytečně vysokých nákladů za pronájem skutečných prostor. Vzhledem k tomu, že se bude jednat pouze o virtuální sídlo, nebudete muset řešit téměř žádnou administrativu.

Společnost provozující vaše sídlo se navíc postará o zasílání pošty či speciální prostory, ve kterých budete moci pořádat schůzky se svými klienty či obchodními partnery. Navíc se vám tímto způsobem může podařit jednoduše získat lukrativní sídlo firmy v Praze, a to vše za několikanásobně nižší náklady.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *