To Dream Sleep Fantasia Psychology  - Elf-Moondance / Pixabay

Kdo může mít díky nedostatku spánku velké potomstvo? Jací savci chrní nejdéle a jací nejméně? Jak rychle zapomínáme sny? Ať už o daných otázkách pravidelně přemýšlíte, nebo jste se u nich nikdy nepozastavili, dnes k nim získáte odpovědi. A nádavkem ještě další zajímavosti o jedné z nejdůležitějších činností.

Koho vidíme ve snech a proč na sny zapomínáme?

Přesně sice nevíme, jak sny fungují, ale údajně v nich narazíme jen na tváře lidí, s nimiž jsme přišli do kontaktu. Mohou to být rodinný příslušníci, přátelé nebo náhodní kolemjdoucí. Většinou ale nemusíme sáhodlouze přemýšlet, kam osobu zařadit, jelikož 50% snů zapomeneme do pěti minut od probuzení. Do deseti minut jich poté vytěsníme až 90%, takže pokud v noci dostáváte geniální nápady, mějte u postele připravený bloček.

Komu se bez spánku zlepšuje sexuální život?

Pokud za největší spáče považujete lenochody, mýlíte se. Oblíbení býložravci prospí v zajetí kolem 16 hodin a 6 až 9 hodin ve volné přírodě. Mezi savci vítězí koaly s 22 hodinami denně, následované netopýry s 20 hodinami spánku. Nejméně naopak chrní žirafy. Stačí jim 2 hodiny spánku, které si rozloží do pěti až desetiminutových intervalů. Zajímavé poznatky byly ale objeveny u samců jespáka skvrnitého. Bylo zjištěno, že tito ptáci počnou nejvíce mláďat, když jsou dlouho vzhůru. Nejde o to, že stihnou obšťastnit více samic než lenošiví kolegové, ale nejzběsilejší jespáci počnou nejvíce mláďat v přepočtu na jednu partnerku.

Přečtěte si:   Trápení s pigmentovými skvrnami

Jakou barvu mají sny?

Dříve měla většina lidí sny černobílé, dnes s nimi pracuje pouze 12% spáčů. Poměr sil se prý změnil díky barevným televizím. Kvůli pestrobarevným snům ale není potřeba tahat do ložnice techniku. Spánek zlepšíte kvalitní postelí z moderních materiálů, nikoliv zářením obrazovky, která naopak klidnému času v peřinách nesvědčí.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *